Netflix'te gösterime giren 'La Pasion Turca' dizisi, ünlü yazar Antonio Gala'nın 1993 yılında yazdığı aynı isimli popüler eserden uyarlanıyor. Roman, Editorial Planeta tarafından basılmıştır ve görsel-işitsel haklar, Editoryal Bölümü'nün Kitap ve Film Hakları departmanı tarafından yönetilmektedir.

Her biri 50 dakikalık altı bölümden oluşan kurgu, İspanyol Güzel Sanatlar profesörü Olivia ile ışıklar ve gölgelerle dolu bir hikayeyi somutlaştıracak olan Türk sevgilisi Yamán'ın başrollerinde olduğu çılgın bir aşk ve tutku hikayesini iki bölüm halinde anlatıyor. .

'La Pasion Turca': Konusu Nedir?

Mükemmel bir profesyonel kariyere sahip İspanyol Güzel Sanatlar profesörü Olivia, intihara teşebbüs ettikten sonra İstanbul'daki bir hastanede komadan uyanır. Orada, Olivia'nın Türk sevgilisi Yaman'la sanat kaçakçılığı şebekesindeki işbirliğini araştıran müfettişin sorularını yanıtlıyor.

Kahramanın hikayesi, Yaman'la yaşadığı ve İspanya'daki yaşam projesinden vazgeçmesine neden olan büyük tutkuyu iki aşamada yeniden kurguluyor. Olivia'nın her zaman gerçeği söylemediği, onun Türkiye'de kalışını ve adamın tehlikeli işlerine katılımını çevreleyen gizemi körükleyen, ışıklar ve gölgelerle dolu bir hikaye.

Kayıp Ada Nerede Çekildi? Kayıp Ada (Land of the Lost) Filmi Konusu ve Oyuncuları Kayıp Ada Nerede Çekildi? Kayıp Ada (Land of the Lost) Filmi Konusu ve Oyuncuları

Olivia'nın hapisten kaçmak ve yetkililerden korunmak için Yaman'a dönmesi ve hareketlerini polise bildirmesi gerekir. Umutsuz olduğu kadar cesur da bir hareket: Olivia kendini kurtarmak için mi yoksa Yamam'ı ve onların aşk hikayesini kurtarmak için mi hareket ediyor?

La Pasion Turca Oyuncuları ve Karakterleri

'La Pasion Turca' dizisinin oyuncu kadrosu

Maggie Civantos, Olivia'dır . Güzel Sanatlar mezunu, Bizans İmparatorluğu uzmanı ve büyük bir Türkiye aşığı. Madrid'deki bir üniversitede yardımcı profesör olarak görev yapıyor ve konu üzerinde çalışabilmek için İstanbul'a taşındığı profesörlük pozisyonuna başvurmak istiyor. Kendisi aynı zamanda Madrid'deki galerilerde sergiler yapmış, hassasiyeti yüksek bir sanatçıdır.

Dizginlenemeyen ve kontrol edilemeyen bir tutkuya kapılan Yaman'la yoğun deneyimler yaşamasına, gerçeği onun gözünden görme noktasına gelmesiyle bu hedefi bozulur.

İlker Kaleli Yaman'dır . Çekici, karizmatik, baştan çıkarıcı ve zeki bir adam. Ülkesine aşık, Mezopotamya sanatında uzman ve bir antika mağazasının sahibidir. Ortağı Emir ile birlikte Suriye ve Irak gibi çatışma halindeki ülkelerden kültürel eşya kaçakçılığı yaparak yasa dışı bir işe girişmektedir. . Evli ve bir oğlu olan adam, hayatının bu kısmını Olivia'dan saklıyor çünkü bunu işinde kullanmak istiyor. Tutku, İspanyol kadının yalanına inanmasına neden olur, ta ki kötü bir karar onu çıkmaz sokağa sürükleyene kadar.

"La Pasión Turca" dizisinin başlıca oyuncuları şunlardır:

  • Maggie Civantos: Olivia
  • İlker Kaleli: Yaman
  • Ainhoa Santamaría: Laura
  • Yasemin Sannino: Fatma
  • Fernando Andina: Pablo
  • Laura Pamplona: Rosario
  • Arlette Torres: Lupe
  • Burak Hakkı: Emir

La Pasion Turca dizi nereden izlenir?

İlker Kaleli'nin İspanya'da Antenna 3'te yayınlanan ve büyük ilgi gören dizisi 'La Pasion Turca' şimdi de Netflix İspanya üzerinden tüm dünyada izleyiciyle buluştu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ