İlk ve ortaöğretim bursluluk sınav başvuruları başladı!

Bu haber 07 Şubat 2020 saat 8:23 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları başladı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları 05-17 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacak. Sınava girmek isteyen öğrenciler bu tarihler arasında başvurularını yapabilir.
SINAV BAŞVURU İŞLEMLERİ
İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilir. Ayrıca öğrenci velisi, “EK-1 Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini, okul müdürlüğüne teslim ederek başvurunun yapılmasını sağlayabilecek. İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 8. sınıflara yönelik olarak, 25 Nisan 2020 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00’da yapılacak. Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu’nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunması ve ailenin 2019 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2020 Mali Yılı için tespit edilen 14.640,00 (ondörtbinaltıyüzkırk) TL’yi geçmemesi gerekiyor. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2019 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacak.
BURSLULUK SINAVINDA 100 SORU SORULACAK
25 Nisan 2020 tarihinde saat 10.00’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları Bursluluk Sınavı dörder şıklı toplamda 100 sorudan oluşacak. Öğrencilere verilen sınav süresi 120 dk olacak. Bu süre içinde öğrenciler sorularını cevaplayıp zamanları ayarlayacaklar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.