İLK İHALEYE KİMSE KATILMADI, İKİNCİSİNE ÇIKIYOR

Bu haber 26 Temmuz 2022 saat 10:18 'de eklendi.

Polatlı Belediyesince Türkkarsak, Sazılar ve Tüfekçioğlu Mahalle Konağı İnşaatı ve Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı binası için Nisan ayında düzenlenen ihalelere kimse katılmamasından dolayı söz konusu iki ihale ağustos ayında yeniden yapılacak.

Polatlı Belediyesi Nisan ayında Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı binası ve de Türkkarsak, Sazılar ve Tüfekçioğlu Mahalle Konağı İnşaatı yapım işleri için ihale sürecini başlatmıştı. İki projenin inşaatları için nisan ayında düzenlenen ihalelere kimse katılmadı. Bu sebeple projeler yeniden ihaleye çıkıyor. Bu kapsamda mahalle konakları için yeni ihale tarihi 8 Ağustos 2022, Mehmet Akif Mahallesi Yavuz Selim Bıyıktay Aile Sağlık Merkezi inşaatı yapım işi ihalesi için ise yeni tarih 9 Ağustos 2022 oldu. Ayrıntılı bilgiye ilan.gov.tr’den ulaşılabilir.

İHALE KATILIM ŞARTLARI

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.

– İhale konusu işin yapılmasına ilişkin olarak ilgili mevzuatı gereği alınması zorunlu olan belge;Yapı müteahhitliği yetki belgesi numarasını gösteren belge (Aday veya isteklilerin son başvuru veya ihale tarihi itibariyle ilgili mevzuatı uyarınca yapı müteahhitliği yetki belgesi numarası almış, Yapı Müteahhitliği Bilişim Sistemine (YAMBİS) kayıtlı ve kayıtlarının aktif durumda (belge numaralarının iptal edilmemiş) olması şartı aranacaktır.)

– Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler

– Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.

– Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.

– Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.

– İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

– Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

– İş deneyim belgeleri:Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

– Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

– İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

– İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

– Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

– İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacaktır.

– İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

– Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 120 (YüzYirmi) takvim günüdür.

– Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

İhale ilanlarına ilişkin tüm ayrıntılar hakkında Basın İlan Kurumu sitesi ilan.gov.tr’den ve Polatlı Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünden bilgi edinilebilecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.