İLÇE OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 12 Eylül 2022 saat 10:17 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak Başkanlığında, 2022/2023 Eğitim-Öğretim Yılı “Okul Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi. Yapılan Toplantıda; 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı boyunca gerekli tüm tedbirlerin alınması, öğrenci taşımacılığında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, öğrenci servislerini sık sık kontrol edilerek öğrencilerin zamanında alınıp – bırakılmasının sağlanması ve öğle yemeği verilen okullarda denetimlerin artırılması amacı ile kurumların koordineli çalışmaları sonucu alınacak tedbirler üzerinde duruldu.

DÜZENLİ DENETİM VURGUSU

Sürücülerin yaya ve okul geçitleri öncesinde uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak suretiyle yavaşlamalarını sağlamak amacıyla, okul ve yaya geçitlerinde gerekli uyarıcı işaretlerin konulması, “Önce Yaya” görsellerinin tamamlanması, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı boyunca trafik güvenliği konusunda öğrencilere uygulamalı ve teorik eğitimler verilmesi gibi konularda çalışmaların yürütüldüğü belirtildi. Okul çevrelerinde bulunan internet cafe/oyun salonları vb. yerlerin düzenli olarak denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulandı. Okul çevrelerinde bulunan metruk binaların yıkılması konusunda gerekli işlemlerin süratle tamamlanarak, yıkımlarının gerçekleştirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması üzerinde duruldu. Okul önleri ve yakın çevresinde öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinmesine ve suça sürüklenmesine sebep olabilecek alkol, sigara, tütün vb. maddeler ile kesici, delici vb. diğer unsurların satılması, taşınması ve bulundurulmasını önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınması istenildi.

BULACAK: HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ EN HASSAS ŞEKİLDE YERİNE GETİRMELİDİR

Kurumların birlik ve beraberlik ruhu içinde koordineli bir biçimde çalışması gerektiğini söyleyen Kaymakam Murat Bulacak, Evlatlarımızın güvenliği ve sağlığı konusunda herkes üzerine düşen görevi en hassas şekilde yerine getirmelidir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.