İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AÇIKLADI: “GÖÇ VE AİLE TEMALI YARIŞMA” DÜZENLENECEK

Bu haber 04 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı İlçe Müftülüğünün yayınladığı bildiride, “Diyanet İşleri Başkanlığı ülkede bulunan göçmenlerin sahih dini bilgiye erişimlerinin sağlanması, sosyo-kültürel uyumlarına destek olunması, Türkiye Diyanet Vakfı’nın da katkılarıyla temel ihtiyaçlarının karşılanması gibi pek çok alanda çalışma yürütmektedir. Bu bağlamda toplumda ve göçmenler arasında ‘göç-göçmenlik’ ve ‘aile’ kurumuna ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla “Göç ve Aile” temalı resim yarışması düzenlendiği ilgi yazı ile bildirilmektedir ayrıntılı detaylar için Polatlı İlçe Müftülüğüne başvurulacağını aktardı.”

YARIŞMA 15-20 YAŞ ARALIĞINDAKİ BİREYLERİN KATILIMINA AÇIK OLACAK

Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Göç ve Aile” temalı bu yarışma, Türkiye’de ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki bireylerin katılımına açık olarak düzenlenmektedir. Yarışmadaki amaç; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmet sunduğu kesimlerden biri olan göçmenler hakkında toplumsal farkındalığın artırılmasına ve göçmenler ile toplum arasındaki sosyal uyuma katkıda bulunmak. Katılımcıların göç olgusunun olumlu/olumsuz yönlerine dikkat çekmelerine ve ülkemizin göçmenler konusunda sergilediği takdire şayan tutumu ile insanlığa örnekliğini ifade etmelerine imkan sunmak. Toplumun temel yapı taşı olan ve geleneğimizde çok önemli bir yer tutan aile kurumunun ehemmiyetine dikkat çekmek.

EN AZ ÜÇ KİŞİLİK DEĞERLENDİRME KOMİSYONU OLUŞTURACAKTIR

İlçe müftülükleri kendilerine teslim edilen resimleri değerlendirmek ve dereceye girenleri tespit etmek üzere bir resim öğretmeninin de bulunduğu en az üç kişilik değerlendirme komisyonu oluşturacaktır. Bu konuda ilçe milli eğitim müdürlükleri ile işbirliği yapılacaktır. İlçelerde komisyonlar tarafından ilk üç sırada seçilen resimler il komisyonunca değerlendirilmek üzere 27 Kasım tarihine kadar il müftülüklerine ulaştırılacaktır. İlçelerde resimleri ilk üçe giren katılımcılar, ilde dereceye girenlere verilecek ödül tutarından fazla olmamak kaydıyla yerel imkanlar ölçüsünde para, yayın vb. ödüllerle ödüllendirilebilecektir.

 İLÇELERDEN GELEN RESİMLERLER DEĞERLENDİRİLECEK

 İlçelerden gelen resimlerle doğrudan il müftülüklerine başvuru yapan katılımcıların resimlerini değerlendirmek üzere il müftülükleri bünyesinde bir resim öğretmeni ve bir il göç uzmanı/uzman yardımcısı ya da kurum tarafından uygun görülecek bir personelin de bulunduğu en az üç kişilik değerlendirme komisyonu oluşturulacaktır. Bu konuda il milli eğitim müdürlükleri ve il göç idaresi müdürlükleri ile işbirliği yapılacaktır. Resimlerin değerlendirilmesi; özgünlüğü (30 puan), sanatsal değeri (30 puan), temaya dair mesajı yansıtması (40 puan) olmak üzere 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. İl genelinde dereceye giren eserlerin ilanı il müftülükleri tarafından başta sosyal medya hesapları olmak üzere uygun mecralarda ve vasıtalarla yapılacaktır. İl müftülükleri tarafından ilde birinci seçilen resmin sahibine 250 TL, ikinci seçilen resmin sahibine 150 TL, üçüncü seçilen resmin sahibine ise 100 TL ödül verilecektir. Diğer katılımcılar ise başta Başkanlığımız yayınları olmak üzere uygun görülecek diğer ödüller ile ödüllendirilebilecektir.

VERİLECEK ÖDÜLLER BELİRLENDİ

İlde birinci seçilen resimler, il müftülükleri tarafından posta yoluyla 04 Aralık tarihine kadar Başkanlığımıza gönderilecektir. Ayrıca il genelindeki toplam katılımcı sayıları ile takdim edilen hediyelere dair veriler ve değerlendirme komisyonu tutanağının da yer aldığı bir rapor düzenlenerek belirtilen tarihe kadar goc @diyanet.gov.tr adresine ulaştırılacaktır. Ülke genelinde birinci seçilen resmin sahibine 5 bin TL, ikinci seçilen resmin sahibine 4 bin TL, üçüncü seçilen resmin sahibine 3 bin TL, mansiyon ödülü almaya uygun görülen resmin sahibine bin TL olmak üzere Uluslararası Yarışmanın İlanı: 26 Ekim Resimlerin Katılımcılar Tarafından İl ve İlçe Müftülüklerine Son Teslim Tarihi: 20 Kasım Seçilen Resimlerin İlçelerden İllere Son Gönderim Tarihi: 27 Kasım Seçilen Resimlerin İllerden Başkanlığımıza Son Gönderim Tarihi: 04 Aralık, Başkanlıkça Resimlerin Değerlendirilmesi: 10 Aralık Sonuçların İlanı: 11 Aralık Ödül Töreni: 18 Aralık olacak şekilde belirlendi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.