İLÇE MİLLİ EĞİTİME PROMOSYON GÜNCELLEME BAŞVURUSU

Bu haber 27 Ağustos 2022 saat 22:48 'de eklendi.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halkbank arasında Temmuz ayında yapılan promosyon anlaması ile İlçe Milli Eğitim çalışanlarına 13 bin 200 TL ödenmişti. Enflasyon farkı nedeniyle hak kaybı yaşandığını düşünen Türk Eğitim-Sen Ankara 6 No’lu Şube, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne promosyon güncellemesi başvurusunda bulundu.

DEMİR: BAŞVURUDA BULUNDUK

Türk Eğitim-Sen Polatlı İlçe Başkanı İsa Demir, “Türk Eğitim-Sen Ankara 6 No’lu Şube olarak, Polatlı’da Nisan ayında yapılan promosyon anlaşmasının, artan enflasyonun göz önünde bulundurularak güncellenmesi için Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruda bulunduk.”

ENFLASYON NEDENİYLE HAK KAYBI YAŞANDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Türk Eğitim-Sen Ankara 6 No’lu Şube tarafından Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvuruda şu ifadeler yer aldı; “Temmuz 2022 tarihinde Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Bankası arasında yapılan protokole göre promosyon anlaşması yapılmış ve bu anlaşmaya göre İlçe Milli Eğitim çalışanlarına 13 bin 200 TL ödenmiştir. Promosyon anlaşmaları yapılırken mevcut çalışan sayısı ve bu çalışanların almış oldukları maaşlar ölçü olarak kabul edilmektedir. İhalenin yapıldığı tarih sonrasında ülkemizde gelişen yüksek enflasyon farkı ve maaş zammı toplamında yüzde 30,5 gibi bir fark oluşmuştur, Bu durumda promosyon anlaşmasının yapıldığı tarihte hesaplanan Ocak 2022 maaşı ile günümüz maaşı arasında yüzde 30,5 lik bir fark vardır, Memur maaşları üzerinden bankaya para girişi öngörülemez şekilde artış kaydederken promosyon miktarları erimiş ve çok düşük kalmıştır. Bu nedenle yapılan promosyon ihalesi bankanın lehine; ilçemiz çalışanlarının aleyhine hak kaybına neden olmuştur. Bu bağlamda son dönemde başka il ve ilçelerde yapılan banka promosyon ihaleleri dikkate alındığında bu rakamın iki katını geçen anlaşmaların yapıldığı gözlenecektir. Konunun bu çerçevede değerlendirilip, mevcut anlaşmaya ek protokol hazırlanarak günümüz ekonomik koşullarına uygun promosyon güncellemesi yapılması konusunda, Gereğini arz/rica ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.