İlahiyatçı Mustafa Karataş, sahur programında doktorlar ile ilgili yaptığı yorum sosyal medyada tepki çekti. Peki, İlahiyatçı Mustafa Karataş doktorlar olayı ne? Mustafa Karataş doktorlar için ne dedi? İşte haberin detayları…

İLAHİYATÇI MUSTAFA KARATAŞ DOKTORLAR OLAYI NE?

Prof. Dr. Mustafa Karataş, Kanal 7’de ramazan ayı boyunca ‘Mustafa Karataş ile Sahur Vakti’ programında canlı yayına bağlanan bir izleyicinin sorusu üzerine verdiği cevap doktorlar tarafından tepki çekti.

Programda, 5 aylık hamile olduğunu söyleyen bir izleyici, doktorların bebeğinin kalbinde delik olduğunu ve Down sendromlu olduğunu söylediklerini dile getirdi. Bu sebeple sıkıntılı bir hamilelik geçirdiğini söyeleyen izleyici 'Verdiğim sadakalar adaklar onun kaderini değiştirir mi?' diye sordu.

Gelinim Mutfakta Kaynana Ayfer kimdir? Ayfer Şentürk kaç yaşında nereli ve Instagram hesabı? Gelinim Mutfakta Kaynana Ayfer kimdir? Ayfer Şentürk kaç yaşında nereli ve Instagram hesabı?

Mustafa Karataş

Prof. Dr. Mustafa Karataş izleyicinin sorusunu, ‘’Annenin can tehlikesi yoksa, her engelli çocuğun yaşam hakkı vardır’’ şeklinde cevapladı.

Canlı yayına bağlanan izleyici 'Doktorlar aldırmamızı söyledi ama biz kabul etmedik' ifadelerini kullandı.

Mustafa Karataş, ‘’Onlar para için neler söylerler, para için keserler, para için adam bile öldürüyorlar. Hepsi öyle değil ama...’’ diye konuştu.

Mustafa Karataş’ın bu sözleri sosyal medyada tepki topladı. Karataş'a sosyal medyada; 'Bunlar nasıl çirkin sözler', 'Doktorlar hakkında nasıl konuşuyorsun', 'Bu yorum hiç oldu mu?' gibi yorumlar yapıldı.