İL OLMA KONUSU AKILLARA “MAHİR YAVAŞ’I” GETİRDİ

Bu haber 28 Haziran 2022 saat 10:14 'de eklendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz’ün Bitlis’in Ahlat ilçesinde Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılacağını kaydetmesinin ardından Polatlı’nın il olması konusu tekrar gündeme gelirken Polatlı’nın sevilen ismi Mahir Yavaş’ın geçmişte yaptığı çalışmalar akıllara geldi.

Polatlı, Kahta, Kozan, Midyat, Tatvan ve Türkiye’nin pek çok ilçesinde il olma heyecanı yaşanıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, hafta sonunda yaptığı açıklamada Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkacağını açıkladı. Yıllardır il olma hayali kuran ilçelerde ise heyecan başladı. İl olabilecek ilçeler arasında Polatlı ön planda yer alırken Polatlı’nın il olması için 1995 yılından beri çalışmalar gerçekleştiren Mahir Yavaş akıllara geldi.

POLATLI İÇİN MÜCADELESİNDE ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Polatlı’nın sevilen isimlerinden gazeteci Mahir Yavaş, Polatlı’nın il olması için birçok çalışmaya imza attı. Ankara-Polatlı yolunun çift yol olabilmesi için 250 metre boyunda 17 bin imza topladı. 2 kere dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e çıktı ve mücadelesini verdiği yolda trafik kazası geçirerek ölümden döndü ve engelli kaldı. Polatlı için “bir il olamadın Polatlı” şarkısı bile yazıldı. Mahir Yavaş Polatlı dörtyola astığı kanguru üzerine İngilizce “İl olmak istiyoruz” afişi Polatlı’nın reklamı oldu. Fakat Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Polatlı’nın bir tane bile Milletvekili olmadığı için Polatlı il olamadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

TİCARET ODASI’NDA USTALIK TELAFİ PROGRAMI ANLATILACAK Polatlı Ticaret Odası devlet tarafından yapılan değişiklikler, düzenlemeler, destekler, hibe programları gibi konular başta olmak üzere üyelerini ilgilendiren her türlü konular ile alakalı bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Polatlı Ticaret Odası üyeleri için düzenlediği bilgilendirme toplantıları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan ustalık telafi programının ayrıntılarını anlatacak. Bilgilendirme toplantısı 25 Ağustos Perşembe günü saat 14:00 da Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Koordinatörü Hüsna Sügün tarafından gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumunda 27 hafta sürecek eğitim süreci sonunda katılımcılara verilecek belgenin detayları ve program kapsamında firmalara sağlanacak mali destek konusunda detaylar anlatılacak. Bilgilendirme toplantısına katılmak ve bilgi almak isteyen Ticaret Odası üyeleri 03126231084-113’ü arayabilir. SAKARYA: BU DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet eden Polatlı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya program hakkında yapmış olduğu kısa bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi, “Odamızın girişimleri ile üye firmalarımızın faydalanacağı proje dahilinde iş yerlerimiz lise, ön lisans ve lisans mezunu mevcut çalışanları ve işe yeni başlayacak çalışanları için 97 farklı alanda programa katılabilecek. Eğitim sürecinde öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sağlık sigortası devlet tarafından yapılmaktadır. 27 haftalık süre boyunca asgari ücretin %50’si işletmelerimize devlet tarafından sağlanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar ustalık belgesi sahibi olacak. Üyelerimize ve yanında istihdam ettikleri çalışanlarına hem belgelendirme hem de ücret konusunda sağlanacak desteği önemli buluyoruz. Programın en güzel yanı meslek edindirmeyi cazip hale getirmek olacaktır. Böylece daralmaya giden üretici üyelerimize maddi yönden destek olmuş olacağız.”