İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Bu haber 16 Ekim 2021 saat 8:00 'de eklendi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Ekim/2021 Olağan Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 2021 Ekim ayı Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında pandemi tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Ankara Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif Ay, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın yanı sıra YÖK Temsilcisi Prof. Dr. H. Serdar Yücesu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Kemal Çokakoğlu ve ATO Meclis Üyesi Abidin Memili’nin de aralarında bulunduğu kurul üyeleri katılım sağladı.

BİLGİLENDİRMELERDE BULUNULDU

Toplantıda; Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Ay tarafından il müdürlüğü bina ve personel durumu, işgücü piyasası genel verileri ile il müdürlüğü faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa da il müdürlüğü faaliyetleri hakkında kurula bilgi verdi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren geçerli olacak bazı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim programların uygulanmasına ilişkin gündem önerilerini sundu. Fatsa’nın sunumunun ardından İMEP Projesi Ankara İl Koordinatörü Aydın Türkoğlu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile TESK işbirliğinde yürütülmekte olan Türkiye’de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı (İstihdam için Mesleki Eğitim Programı-İMEP) hakkında kurul üyelerine bilgilendirmede bulundu. Türkoğlu, İMEP ile yürütülen çalışmalar kapsamında çocuk işçiliğiyle mücadelede anlamında önemli mesafe katedildiğini de sözlerine ekledi.

AR, VALİ YARDIMCISINA RAPOR SUNDU

Kurul üyelerinin de söz alarak konuşma yaptığı toplantıda, ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, mesleki eğitimin işgücü piyasası ile entegrasyonunun önemi ve mesleki yeterlilik konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ar, çıraklık ve mesleki eğitimde başarı ve verimliliğin artırılmasına yönelik görüş, öneri ve beklentileri içeren bir raporu kurul adına Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’a sundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.