İKTİDARIN POLİTİKALARI TARIMI İFLAS ETTİRDİ

Bu haber 08 Ekim 2019 saat 13:19 'de eklendi.

Geçtiğimiz yıl soğan fiyatlarındaki artış sebebiyle, Poatlı’daki çiftçileri sorumlu tutan ve adeta sadece Polatlı’da soğan ekilip depolanıyor gibi lanse eden hükümetin bu tavrına karşı dik duruş sergileyen iki siyasi partiden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi kurmayları, bu yılda hükümetin “terörist” ve “kara borsacı” ilan ettiği Polatlı çiftçisinin halini görmesini istedi.
Geçen yıl depolara düzenlenen baskınlar, kesilen cezalar ve Polatlı’nın adının şehir olarak kötü bir imajla anılmasını sağlayan uygulamalara imza atan hükümet yetkililerini ve iktidar partisiin temsilcilerini Polatlı’ya çiftçinin haline görmek için davet eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, bu yıl en zor dönemlerinden bir tanesi yaşayan sogğan çiftçilerinin durumuna yönelik dikkat çekici açıklamalarda buundu.
“Hükümet başarısız olduğu için tarım politikalarının faturasını çiftçimize çıkarmaya çalışıyor. Polatlıda soğan stokçuluğu yoktur. Sadece doğal depolama vardır. 15 yıldır para kazanamayan her yıl zarar eden çiftçilerimize terörist damgası vuran hükümetin tarım politikaları , iflas ettiğinin bir göstergesidir” diyen İlçe başkanı Avcı, hükümeti Polatlı çiftçisinin ve tarımın geldiği son noktayı görmeleri için Polatlı’ya davet etti.
avcı: tarım iflas
etmişTir
Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, yanlış tarım politikaları neticesinde tarımın üretimden vazgeçen, çiftçilerin borç batağında olduğu tam bir iflas hali yaşadığını belirtti.
Avcı “Geçen yıl hastalıktan dolayı soğan fiyatlarının artması sonucu hükümet tarafından üreticilerimize terörist damgası vurup ve çiftçimizi kamuoyu önünde ötekileştirmiştir. Bunun üzerine 28.11.2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Bölge Milletvekili sayın Bülent Kuşoğlu ve Tarım Politikalarından Sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Polatlıya gelerek soğan üreticilerimize sahip çıkarak canlı yayında kamuoyuna üreticilerimizin terörist olmadıklarını savunarak çiftçilerimize destek vermişlerdir.
Bu yılda soğan hasadı ne yazık ki zararla başlamıştır. Soğan fiyatları maliyetin altında kalmıştır. Soğan depolarına baskın yapıp üreticilerimizi terörist ilan edenler, buyurup gelsinler Polatlıdaki çiftçimizin durumunu görsünler. İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir. Hükümet başarısız olduğu için tarım politikalarının faturasını çiftçimize çıkarmaya çalışıyor. Polatlıda soğan stokçuluğu yoktur. Sadece doğal depolama vardır. 15 yıldır para kazanamayan her yıl zarar eden çiftçilerimize terörist damgası vuran hükümetin tarım politikaları , iflas ettiğinin bir göstergesidir. Hükümetin bu konuda acil önlem alması gerekmektedir.
Seçimlerde oy almak için Tanzim satış mağazalarını açıp 3 TL’ye alıp, 1 TL’ ye satış görev zararı gösteren, şimdide soğan üreticilerimize sahip çıkması gerekir. Kemikle uğraşmak yerine çiftçimize desteklemelerde sınır getiren, esnaf ve sanatkarlarımızı vergi yükü altında ezen emekçilerimizi ve emeklilerimizi enflasyon canavarına mahkum eden AKP genel başkanının bu sorunları çözüme kavuşturması gerekir.” dedi.

Polatlı Postası
Polatlı Postasıposta@polatlipostasi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.