İDARİ İZİNLİ SAYILANLAR GÖREVLERİNİ FİİLEN YERİNE GETİRMİŞ SAYILACAK

Bu haber 01 Temmuz 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Genelgeye göre Sağlık Bakanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kronik rahatsızlığı bulunan yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzeri çalışanlar ile gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadarki süre içerisinde bulunan çalışanların idari izinli sayılmaya devam edilecek. İdari izinli sayılanların göreve gelmedikleri süre boyunca istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak.

İDARİ İZİNLİLER AMİRLERİNİN İZNİ DIŞINDA GÖREV MAHALLİNDEN AYRILMAYACAK

Söz konusu çalışanlar mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük haklarının saklı olup hizmetin yürütülmesi açısından sorumlulukları görev yerinde çalışanlar ile eşit olacak. Bu çalışanların amirlerinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanların görevlerine dönecek. Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte ulusal veya uluslararası düzeyde kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü toplantı veya aktivitenin gerekli güvenlik önlemleri alınmak suretiyle video ve tele konferans gibi sesli, görüntülü iletişim sistemleri vasıtasıyla uzaktan yapılmasına özen gösterilecek.

HİJYEN VE MASKE KURALLARINA DEVAM EDİLECEK

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması gibi pandemi kurallarının getirdiği tedbirler uygulanmaya devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.