İbrahim Erdemoğlu kimdir? İbrahim Erdemoğlu kaç yaşında? İbrahim Erdemoğlu nereli? İbrahim Erdemoğlu serveti ne kadar? İbrahim Erdemoğlu'nun hayatı merak ediliyor. İbrahim Erdemoğlu hakkında merak edilenler haberimizde...

İbrahim Erdemoğlu kimdir?

Erdemoğlu Holding yönetim kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu, baba mesleği olan yürüyüşe üniversite yıllarında başladı. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde tamamladı. Meslek hayatını hem yolsuzluklarından hem de İbrahim Erdemoğlu'nun okuyan babası Mehmet Erdemoğlu'nun ilke ve değerlerinden yola çıkarak şekillendirdi. Mehmet Erdemoğlu, üst düzey bilgi birikimiyle yetinerek yalanı, dürüstlüğü, zamanında ödemeyi, çalışanlarının maaşlarını teri kurumadan ödemeyi, kazandığını paylaşmayı ve hoşgörüyü benimsedi. 

Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli? Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli?

İbrahim Erdemoğlu 1962 yılında Besni'de doğdu. İlk, orta ve orta öğrenimini Gaziantep'te tamamladı. Aktif mesleki hayatı 1983 yılında başladı. 1998 yılında parça halı işinde bugün dünya lideri olan Merinos Halı'yı kurdu. Akkök Grubu, parça paspas ve iplik üretiminin ardından 2005 yılında köklü duvar sızdırmazlık paspası markası Dinarsu'yu üretimden kaldırdı. 2015 yılında polyester elyaf, filament ve polyester malzeme üretiminde dünyanın önde gelen seçeneklerinden biri olan Sasa Polyester A.Ş. bazlı polimerler. şirketlerinin yüzde 51 hissesini Sabancı Holding'den satın aldı. Zorunlu ödemeli ihale teklifi sonrasında Erdemoğlu Holding'in Sasa Polyester A.Ş'deki alım oranı Ağustos 2015'te %84,80'e ulaştı. İbrahim Erdemoğlu 61 yaşındadır.

Evli ve üç çocuk babası olan İbrahim Erdemoğlu doğdu, büyüdü ve bağlı olduğu şehirlere ve insanlara yönelik çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdi. Kazandığını paylaşmayı ilke edindi. Ülkemiz camilerden taziye evlerine, okullardan müzelere, öğrenci yurtlarından karakola, parklardan sağlık ocaklarına kadar pek çok yapıyı insanlara kazandırdı. Son olarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi'ni kurdu.

İbrahim Erdemoğlu, çalışanlarının gurur duyduğu, dünyanın her yerindeki son teknolojilerle donatılmış üretim alanları ve ihracat şampiyonu firmalarıyla kariyerine yeni hayaller ve hedeflerle devam ediyor.