HZ.EBU BEKİR CAMİİ BÖLGENİN BİRÇOK İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Bu haber 27 Ağustos 2022 saat 22:55 'de eklendi.

Sakarya Şehitleri Külliyesi Hz. Ebu Bekir Camii yönetimi değişti. Yapıyı tamamlamak amacıyla aynı zamanda yapının tasarımını yapan Yasin Coşar Yağcı ve ekibi yönetimi devraldı. Projenin sadece bir camiden ibaret olmadığını vurgulayan Yağcı, tamamlandığında bölgenin birçok ihtiyacına yanıt vereceğini ifade etti.

YAĞCI: SADECE CAMİİ DEĞİL

Projenin sadece camiden oluşmadığını ve birçok sosyal donatısının olduğuna dikkat çeken Yasin Coşar Yağcı, şunları söyledi; “Camiyi devraldığımız 3 hafta oldu. 267 bin TL borç ile devraldık. 3 hafta içerisinde 100 bin liraya yakın borç ödedik. Şu an 167 bin lira borcumuz var. Bu yapı sadece bir camii değil. İnsanlara sadece camii olarak lanse edildiği için çok büyük bir yapı diye olumsuz bir görüş var. Yaklaşık 2 bin 200 m2 sosyal donatısı var. İçerisinde kreş alanı var, aile sağlık merkezi var, 112 acil istasyonu var, camiinin giderlerini karşılaması için kiraya verilecek yerler var. İnsanlarımızın özel günlerinde, hac ve cenazelerde yemek verebilecekleri 200 kişilik çok amaçlı yemek salonu var. 100 kişilik konferans salonu var. 50 kişiye eğitim verilebilecek, sertifika alınabilecek kurs alanı var. Yaklaşık 400 m2 kreş alanı var. Bu bölgede gerçekten böyle bir ihtiyaç var, çünkü kreş yok bu bölgede. Etrafı bitkilerle çevrili güvenli, trafik yok.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL SONUNA KADAR TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

“Yapıyı tasarlayan benim. Yapıyı da böyle gördüğümüz için bir ekip kurduk. Bizde teklifte bulunduk. İnşaatı bitirelim, bu yapıyı bir noktaya getirdiniz ama artık yürümüyor işler. Toplumda bu camiinin bitmeyeceğini düşündüğü için biz yeni bir ekip kurduk. Ekip olarak amacımız önümüzdeki yıl sonuna kadar bu camiyi bitirebilmek. Bununla ilgili maliyet hesapları çıkarttık. Şu anda çıkarttığımız tabloya göre 14-16 milyon TL maliyeti var. İleride bitmezse daha farklı boyutlara çıkar. 2015 yılında hesapladığımızda camiinin komple bütçesi 7 milyon TL civarındaydı. Bundan önceki yönetime çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz.”

AMACIMIZ ŞEHİTLİK BÖLGESİNE VE POLATLI’YA BİR SİMGE KAZANDIRMAK

“Amacımız Şehitlik bölgesine ve Polatlı’ya bir simge kazandırmak. Kubbesini kapatıp, minare aydınlatmalarını tamamlayarak hem bölge halkına daha güvenli bir yapı sunmak ve her yaştan vatandaşa hizmet etmesini sağlamak. Sakarya Şehitleri Külliyesi Hz. Ebu Bekir Camii olarak planladık ismini. Cenaze namazlarını da burada kıldırmayı planlıyoruz. 4 halife isminden 3’ü tamamlandı. Bir tek Hz. Ebu Bekir Camii kaldı. Polatlı Kaymakamlığımızdan, Belediyemizden, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.”

YENİ YÖNETİM KURULU
Başkan: Yasin Coşar Yağcı. Yönetim: Emrah Uzunoğlu, Erhan Bilen Aydın, Barkın Yıldırım, İsa Şengül, Murat Uzun, Mustafa Bozdağ, Sedat Erkekoğlu, Pehlivan Pehlivan, Özgür Yıldırım.

YARDIM İÇİN

Ziraat Bankası Duatepe Şubesi; Hesap No: 715 507 34 – 5001, IBAN: TR98 0001 0021 7771 5507 3450 01

Ziraat Bankası Polatlı Şubesi; Hesap Nı: 715 507 34 – 5002, IBAN: TR09 0001 0000 1171 5507 3450 02

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.