Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Hukuk Meslekleri Zirvesi'nin ilk gün oturumları tamamlandı. ASBÜ Rekabet ve Regülasyon Araştırmaları Öğrenci Topluluğu ile Hukuk ve Demokrasi Öğrenci Topluluğu'nun iş birliğiyle gerçekleşen zirvede, 6-7 Mayıs tarihlerinde Sezai Karakoç Salonu'nda çeşitli konuşmalar yapıldı.

Çankaya’da trafik tartışması kavgaya dönüştü! Çankaya’da trafik tartışması kavgaya dönüştü!

Programın ilk gününde, kamu sektöründen gelen konuşmacılarla hukuk alanında kariyer fırsatları ele alındı. Etkinlik, ASBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Bilge ve Rektör Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan'ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Asbüasbü Yeni

GÖRÜŞLER PAYLAŞILDI

İlk oturumda Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Müşavir Hazine Avukatı Alpaslan Çevik ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'ndan Vergi Müfettişi Alaattin Demir konuşma yaptı. Ardından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Uzmanı Begüm Demirbaş ve Rekabet Kurumu Uzmanı Seda Nurtaç Bayramoğlu ikinci oturumda görüşlerini paylaştılar.

Asbüü 1

SUNUMLAR YAPILDI

Programın son oturumunda ise Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Denetçiliği Uzmanı olan Başak Manav ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Uzmanı olan Gökçe Dikmen'in sunumları başarıyla gerçekleşti.

Hukuk Meslekleri Zirvesi'nin ilk günü kapanış oturumuyla sona erdi. Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Onursal Başsavcısı ve  Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Celal Işıklar, kapanış konuşmasını yaptı. Tüm konuşmacılara konuşmaları sonrasında fidan sertifikaları takdim edildi.

Hukuk Meslekleri zirvesinin ikinci günü, tarihler 7 Mayıs Salı gününü gösterdiğinde Sezai Karakoç Salonu'nda özel sektör katılımcılarıyla gerçekleşecek panel oturumlarıyla devam edecek.

Haber: Tuğba Akkesen