İngiltere merkezi dünyaca ünlü dev bankadan şok Türkiye kararı. Türkiye’deki 23 şubesini kapatma kararı alan dev banka, böylelikle yurt genelindeki şube sayısını 44’e düşürmüş olacak. HSBC’den konu hakkında yapılan açıklamada büyüme fırsatlarından daha iyi yararlabilmek için bu kararı aldıklarını ifade ettiler.

"Aldığımız aksiyonlar etkinliğimizi artıracak"

Konu hakkında şu ifadelere yer verildi: “Birikim Yönetimi ve Bireysel Bankacılık alanındaki faaliyetlerimizi önümüzdeki büyüme fırsatlarından daha da iyi yararlanabilmek üzere yeniden tasarlarken, Kurumsal ve Küresel Bankacılık'ta odağımızı ve hizmetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Aldığımız aksiyonlar etkinliğimizi artıracak, faaliyetlerimizi optimize edecek ve müşterilerimize Türkiye'deki 44 şubemizle en iyi bankacılık hizmetini sunmamızı destekleyecek."

Katılım Endeksine Uygun Değil Ne Demek, Caiz Mi Haram Mı? Borsada Katılım Endeksi Nedir, Ne İşe Yarar? Katılım Endeksine Uygun Değil Ne Demek, Caiz Mi Haram Mı? Borsada Katılım Endeksi Nedir, Ne İşe Yarar?

Bankanın 1.712 çalışanı mevcut

Türkiye Bankalar Birliği analizlerine göre,HSBC'nin eylül ayı itibarıyla 67 şubesi ve 1.712 çalışanı bulunmaktaydı. Bankadan edilen yeni açıklamada, yeni düzenlemeler sonrası çalışan sayısının nasıl etkileneceği ise belirtilmedi.