“HO” PLAKADA UKOME KARARI ÇIKTI!

Bu haber 17 Haziran 2022 saat 8:01 'de eklendi.

Daha önce yaptığıaçıklamalar ile Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) olarak uzun yıllardır gerçekleştirilemeyen halk otobüsü kimliğinin kazanıldığını açıklayan Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, bu hafta gerçekleştirilen UKOME toplantısında, özel halk otobüslerinin “HO” plakada tescil edilmesine yönelik kararın oy birliği ile kabul edildiği müjdesini verdi. 10 gün içerisinde “HO” plaka takım işleminin gerçekleştirileceğini söyleyen ve bu başarının TÖHOB ailesinin başarısı olduğuna dikkat çeken Çınar, “Özel Halk Otobüsü sektörü için yeni bir başlangıç hepimize hayırlı olsun.” dedi.

ÇINAR: HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, “Birliğimizin başvurusu ve talebi sonrasında, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile, Türkiye Genelinde hizmet veren Özel Halk Otobüsleri için tek ve seri plaka uygulamasına geçilmesi kararı verilmiştir. Bu hafta gerçekleştirilen UKOME toplantısında, özel halk otobüslerinin “HO” plakada tescil edilmesine yönelik kararın oy birliği ile kabul edildi. Bugüne kadar kimlik problemi yaşayan sektörümüzün bir problemini daha sonlandırdığı için, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya minnet ve şükranlarımızı arz ederiz. Özel Halk Otobüsü sektörü için yeni bir başlangıç hepimize hayırlı olsun.” dedi.

OLMAZ DENİLENİ BAŞARDIK

Olmaz denileni başardıklarını ifade eden Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, “Yaklaşık 40 senedir halk otobüsü olarak bir kimlik kazanılmamıştı. Ama Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkanımız Kurtuluş Kara, Başkan Vekili olarak ben ve Bektaşlar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bektaş ile yapılan çalışma sonucu İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bu talepler iletildi. İçişleri Bakanımız da sağ olsun düğmeye bastı. Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanımızı aradı ruhsatlarda özel halk otobüsü için. Türkiye Noterler Birliği Başkanıyla da görüştü. Onlarda sağ olsunlar Bakanımızın talebiyle hemen işleme aldırlar. Olmaz denileni başardık.” dedi.

“HO” PLAKA İLE ARAÇLAR DEĞER KAZANACAK

“HO” plaka ile birlikte araçların değer kazanacağını ifade eden Erdal Çınar, “Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliğimiz tarafından yapılan çalışmalar sonrasında sektörün denetim ve yönetim süreçlerinin hızlandırılması, Türkiye genelinde hizmet veren araçların tanımının standart bir noktada toplanabilmesi amacıyla ülke genelinde hizmet veren özel halk otobüsleri için HO harf grubundan plaka düzenlenmesi yapılması talep edildi. Bu sayede özel halk otobüsü ailesinin bir kimliği olmuş olacak. Araçlarımız değer kazanacak.” dedi.

TÖHOB AİLESİNİN BAŞARISI

Başarının TÖHOB’a ait olduğunu vurgulayan Çınar, “Bizde TÖHOB olarak İçişleri Bakanımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Gerçekten olmaz denileni başardık ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah daha güzel işlere de imza atacağız. Bu yapılan tamamen TÖHOB ailesine mensuptur. Yani TÖHOB ailesi başarmıştır ve Ankara ile sınırlı değil Türkiye’deki tüm özel halk otobüslerimiz kimliklerine ve plakalarına kavuşuyor. Gerçek kimliği ruhsatlara yazılacak ve seri plakayı da takacaklar. Sıradan esnaflıktan çıkıyoruz. Tüm ülkemize hayırlı olsun. Tüm Türkiye’den tebrik ve talepler geliyor. İnşallah daha güzel işler başaracağız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.