Dün akşam Antalya’nın Kepez ilçesinde gerçekleşen bir hırsızlık olayında ilginç bir detay ortaya çıktı. Gece saatlerinde çalınan bir otomobil, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin titiz çalışmasıyla kısa sürede bulundu.

Yetkililerin haber vermesi ile otomobilini almaya gelen Orhan Alaca ise hırsızın direksiyon üzerinde bıraktığı oyuncak ayıcığı görünce kahkaha attı.

Hablemitoğlu davasında ara karar açıklandı Hablemitoğlu davasında ara karar açıklandı

Gece işten evine gelen Orhan Alaca (57), öğle saatlerinde uyandığında otomobilini yerinde göremedi. Alaca, durumu yetkililere bildirmesi sonrasında ekipler harekete geçti.  Antalya Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda aracın yeri saptandı. Hırsızın, otomobil içerisinde unutulan anahtar sayesinde otomobili çalıştırdığı öğrenildi.

GİTMEDEN ÖNCE AYICIK BIRAKTI

Otomobildeki incelemede sadece konsolu çalan hırsızın ayrıca direksiyona bir ayıcık bıraktığı görüldü. Olay yerine gelen araç sahibi Orhan Alaca ise hırsızın gitmeden önce direksiyon üzerine ayıcık bıraktığı görür görmez kahkaha atı. Alaca, hırsızın ayıcık ile kendisine bir ders vermek istediğini belirtti.

“SANIRIM BANA BİR MESAJ VERMEK İSTEDİ”

Orhan Alaca yaşanılan olayı şu şekilde anlattı:

“Dün gece işten geldim, aracımı park ederek evime çıktım. Öğle saatlerinde uyanarak aracıma doğru baktım, yerinde göremedim. Polis ekiplerine haber vererek, karakola şikayetçi oldum. Oto Hırsızlık ekipleri kısa surede aracımı buldular, ortada konsol vardı onu almışlar. Başka bir şey almamışlar, direksiyonun hemen üzerinde bir tane ayıcık bulduk. Sanırım hırsız anahtarı aracın içerisinde bıraktığım için bana bir mesaj vermek istedi.”

İHA