Hindistan’da Ölümcül Sıcak 15 Kişi Hayatını Kaybetti  (2)

Rusya’dan güç gösterisi: Savaş gemileri Küba'da Rusya’dan güç gösterisi: Savaş gemileri Küba'da

Hindistan, aşırı sıcaklarla mücadele ederken Bihar ve Odisha eyaletlerinde son 24 saat içinde en az 15 kişi hayatını kaybetti. Yeni Delhi'nin bazı bölgelerinde termometreler 52,9 santigrat dereceyi göstererek tarihi bir sıcaklık rekoru kırdı. Meteoroloji biriminden yapılan açıklamada, Hindistan'ın merkezi ve kuzeybatısında sıcaklığın önümüzdeki günlerde düşmesi beklenirken doğu bölgelerinde sıcak hava dalgasının etkisinin devam edeceği belirtildi. Bu bölgelerde sıcaklık normalin 4,5 ila 6,4 derece üzerinde seyrediyor. 

Hindistan’da Ölümcül Sıcak 15 Kişi Hayatını Kaybetti  (1)

Can kaybı raporlarına göre, Bihar ve Odisha'da en az 15 kişi hayatını kaybetti. Odisha'da Rourke bölgesinde 10 kişi, Bihar'ın Aurangabad şehrinde ise 5 kişi güneş çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Jharkhand eyaletinde de 3 kişi hayatını kaybetti. 

Yetkililer, dün 7 kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirirken kesin ölüm nedenlerinin otopsi sonucu belirleneceğini ifade etti. Açık hava etkinlikleri Odisha'da 11:00-15:00 saatleri arasında yasaklandı. Yeni Delhi'de ise sıcaklık bugün 43 dereceye kadar yükselecek.  

Kaynak: İHA