Hibe tohumların dağıtımı tamam!

Bu haber 01 Ekim 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçimlerden önce de sürekli olarak dillendirdiği çiftçilerin üretime dahil edilmesi, Ankaralı çiftçinin ürünlerinin değerlendirilmesi yönündeki vaatleri tek tek hayata geçiyor. Sözleşmeli ekimler, yerli çiftçinin ürünlerinin alınması gibi çalışmaların ardından Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma yönelik destekleme modeli olan hibe tohumluk desteklerinin dün Polatlı’da dağıtımı gerçekleştirildi. Ankara genelinde 4 binin üzerinde çiftçiye yönelik verilen hibe tohumluklar Polatlı’da da 329 çiftçiye verildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma kapsamında Başkentli çiftçilere yönelik teşviklerine hız kesmeden devam ediyor. Sebze fidesi desteğinden alım garantili sözleşmeli üreticiliğe kadar Başkentli çiftçilere ekonomik yönden destek olmayı sürdüren Annkara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 28 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında 25 ilçede toplam 4 bin 219 çiftçiye yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi payı olmak üzere 833 ton yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıyor. Polatlı da dün yapılan tohum dağıtımından 329 çiftçi yararlandı.

YAVAŞ YEREL ÜRETİME DESTEK OLUYOR

Destekle ilgili olarak sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Başkan Yavaş, yerli üreticilere nefes olacak projeleri açıklamaya devam edeceklerini belirtti.Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma öncelikli projelerle Başkentli çiftçilere derin bir nefes aldırıyor. Başkentli çiftçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkent ekonomisini güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP) sayesinde çok sayıda teşvikten yararlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı 28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren yüzde 90’ı hibe, yüzde 10 çiftçi payı olarak toplam 833 bin yem bitkisi tohumu (Macar fiği) desteği sağlayacak.

ANKARALI 4 BİN ÇİFTÇİ HİBE DESTEKTEN FAYDALANDI

Başkent’te tarım ve hayvancılığın gelişmesi için üreticileri desteklemeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde sağladığı teşviklerle çiftçileri ekonomik yönden rahatlatmayı amaçlıyor. Tarım alanlarından azami düzeyde fayda sağlanabilmesi ve hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyacnın karşılanması amacıyla bu yıl 28 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında 4 bin 219 çiftçiye toplam 833 ton yem bitkisi tohumu (Macar fiği) dağıtılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konu ile ilgili olarak sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Bizim en büyük projemiz de hayalimiz de Ankaralıyı zengin etmek. Bu kapsamda 4 bin 219 çiftçimize %90’ı hibe 833 ton yem bitkisi tohumu dağıtımına başlıyoruz. Yerli üreticimize nefes olacak yeni projelerimizi yakında açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

DESEK TÜM İLÇELERDE DAĞITILDI

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olan kırsal ilçelerde Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS), Türkvet ya da Ziraat Odalarına kayıtlı olan en az 5, en fazla 20 dekar tapulu araziye sahip veya araziyi kullanma hakkı olan çiftçilere yem bitkisi tohumu desteği veriliyor. Tohum desteği; Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi ödemeli olarak 25 ilçede yapılan dağıtımlarda Polatlı’da 30 Eylül Çarşamba günü Eski Ticaret borsasında 65 bin 150 kg tohum dağıtıldı. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.