19 Mayıs Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı 19 Mayıs Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için her yıl olduğunu gibi bu senede Gençlik Bayramı haftası kapsamında kutlamalara erkenden başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs’ın anlam ve önemine uygun olarak etkinlikler planlandığını belirterek, hafta boyunca yurt genelinde Gençlik ve Spor Festivalleri düzenleneceğini açıkladı. 

Bakan Bak, gençlerin bayramını ve gençlik haftasının coşkusunu yansıtmak amacıyla ilk kez GSB 19 Mayıs Marşı hazırlandığının da müjdesini verdi. GSB 19 Mayıs Marşı ilk kez 19 Mayıs’ta seslendirilecek. 

Heyecan Dorukta! 19 Mayıs’ta 81 Ilde Gençlik Festivalleri Düzenlenecek  (1)

TEMSİLCİ GENÇLER İL İL GEZECEK 

Gençlik Haftası’nda Türkiye’nin 81 ilinden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan bir erkek ve bir kadın olmak toplam 166 genç temsilci seçildi. Gençler ilk olarak Ankara’da buluşacak ve daha sonra milli mücadele tarihinde iz bırakmış; Samsun, Amasya, Sivas illerine giderek çeşitli ziyaret ve programlar gerçekleştirecekler. 

81 İLİN MEYDANLARINDA GENÇLİK FESTİVALİ 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Herkes İçin Spor Federasyonu öncülüğünde 19 Mayıs’ta 81 ilin kent meydanlarında “Hareketlilik Yılı” etkinlikleri adı altında Gençlik ve Spor Festivalleri düzenlenecek. 

Heyecan Dorukta! 19 Mayıs’ta 81 Ilde Gençlik Festivalleri Düzenlenecek  (3)

İLK KEZ SESLENDİRİLECEK 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşku ve heyecanını yansıtmak amacıyla Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde bestekar, müzisyen, şair ve siyasetçi Yücel Arzen tarafından hazırlanan GSB 19 Mayıs Gençlik Marşı ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı etkinlikte seslendirilecek. 

Heyecan Dorukta! 19 Mayıs’ta 81 Ilde Gençlik Festivalleri Düzenlenecek  (2)

“TÜRKİYENİN GÜCÜ GENÇLİĞİ” 

Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında “Türkiye’nin Gücü Gençliği” adı altında çeşitli iletişim kampanyaları gerçekleştirilecek. Kampanya, 360 derece iletişim stratejisine uygun olarak düzenlenen reklam filmi, sosyal medya içerik çalışmalarından oluşacak. 

BAŞKAN ERDOĞAN GENÇLERLE BİR ARAYA GELECEK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenecek etkinlikte gençler ve sporcularla bir araya gelecek. Farklı disiplinden 30 genç ve 10 sporcudan oluşan toplamda 40 genç, Bakan Bak eşliğinde, Vahdettin Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek. 

İHA