Ankara’nın kültürel miraslarını yaşatmak, başta Ankara Seymen geleneği olmak üzere kentin birçok tarihi değerini aktif tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulan ve yıl boyunca birçok faaliyette bulunan Ankara Kulübü Derneği, tüm vatandaşlara kapılarını Ankara Konağı’nda açıyor.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı.. (5)

Polatlı’da elektrik akımına kapılan çiftçiden acı haber Polatlı’da elektrik akımına kapılan çiftçiden acı haber

Ankara Konağı içerisinde bulunan Ankara Lokantası ise vatandaşlara manzara eşliğinde yöresel yemekleri ile bir ziyafet sunuyor. Üstelik lokantaya giden yol ‘müze koridordan’ geçiyor.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı.. (3)

Tarihi Ankara evlerinden esinlenerek yapılan Ankara Konağı’na giren vatandaşlar, şehrin her ilçesinden kültürel kıyafet ve eşyaları görebileceği bir sergi alanı sonrasında lokanta kısmına erişiyor.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı.. (4)

Ankara Kulübü Derneği sadece Ankara’nın değil tüm ülkenin kültürel mirasına sahip çıkarak ‘Kitre Bebek Koleksiyonu’nu ziyaretçilerin sergisine sunmuş durumda.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı.. (6)

Kültürel mirasların en büyük göstergesi olan gelinlerin ve damatların yöresel giysilerinin şaşırtıcı farklılığı ise Kitre Bebekler üzerinden açıkça görülüyor. Büyük bir kültürel tarihe sahip olan Türkiye’nin farklı illerinden gelin ve damat yöresel kıyafetlerinin bulunduğu 50 Kitre Bebek lokantanın hemen yan tarafında görülmeyi bekliyor.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı...77

Hem karnımı doyurayım hem de Ankara’nın tarihine uzanayım diyen kişiler için Ankara Lokantası haftanın her günü 10.00- 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Hem Karnınız Hem Tarih Merakınız Doysun! İşte Ankara Konağı.. (7)

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN