HEDEF KURS MERKEZİ YİNE ZİRVEDE

Bu haber 02 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı’nın eğitimde ki öncü kuruluşlarından Hedef Kurs Merkezi bu yılda YKS başarısının altına imza attı. Hedef Kurs Merkezi’nde eğitim gören Yiğithan Tor Türkiye 117.’si, Polatlı birincisi, Berat Kubilay Güngez Türkiye 529.’su ve Emine Badak Türkiye 991.’si oldu.

AKSOY BAŞARININ SIRRINDAN BAHSETTİ

Hedef Kur Merkezi Müdürü Recep Aksoy başarıya giden yolu şu şekilde anlattı;” Disiplinli ve planlı çalışma, sözünde durma, öğrenciye karşı eşit ve adil olma, gelişmelere karşı kendini hızla güncelleme, etkin rehberlik faaliyeti ve desteği, her öğrenciye eksiklerine yönelik bireysel çalışma programının düzenli olarak haftalık yapılması, bireysel ve grup etütleri ile eksik tamamlama, ödevlendirme ve kontrol, devam-devamsızlıkta sıkı takip ve veli bilgilendirmesi, sınav sisteminehâkim olma,  deneme sınavlarının sık ve farklı yayınlardan uygulanması başarımızı önemli ölçüde artırmaktadır. Herşeyden önemlisi öğrenciye ders çalışma alışkanlığının kazandırılması ve branşında uzman tecrübeli yetenekli ve fedakâr öğretmenlerle öğrencinin desteklenmesidir. Tüm bu olumlu uygulamalar ve bakış tarzı Hedef Kurs Merkezi’nin geleneğidir, görevidir, başarıda devamlılığının sırrıdır. Bu şehirde doğmuş büyümüş Hedef Kurs ailesinin fertleri olarak bizi bu günlere getiren Polatlımıza vefa borcumuzu, bu şehrin çocuklarının eğitim alanında gelişmeleri ve yetişmelerine yapacağımız hizmetle ödeme düşüncesi ve bilincindeyiz.”

TOR: ÖĞRETMENLERİM HEP BANA DESTEK OLDU

Türkiye 117.’si ve Polatlı birincisi olan Hedef Kurs Merkezi öğrencisi Yiğithan Tor; “Bir önce ki yıl AYT sıralamam 24 bindi. Sınavdan sonra eksiklerimin neler olduğunu tespit ettim, özellikle kendimi eksik hissettiğim konulara yoğunlaştım, eksiklerimi giderdim, anlamadığım her konuyu öğretmenlerime sorarak tamamladım, sürekli ve disiplinli bir şekilde hazırlandım, özellikle uyku düzeni ve dinlenmeye dikkat ettim, çalışmalarıma hiç ara vermedim, girdiğim deneme sınavlarında bazen hedefimin altında puanlar aldım eksiklerimi gördüm ve eksiklerimi tamamlayarak çalışmalarıma devam ettim. Bunun sonucu olarak da Türkiye 117.’si oldum. 11. Sınıftan beri Hedef Kurs Merkezi bünyesinde sınava hazırlandım. Zorlandığım her yerde kurs öğretmenlerimi yanımda buldum, bana her zaman destek oldular her konuda beni desteklediler.” dedi.

GÜNGEZ: HEDEF KURS MERKEZİ SÜREKLİ DESTEK OLDU

Düşüncelerini paylaşan Türkiye 529.’su olan öğrenci Berat Kubilay Güngez; “Düzenli ve sürekli çalışma alışkanlığını hayatın bir parçası olarak görmelerini, özellikle matematik dersine çok ağırlık vererek çalışmalarını, sosyal hayatlarına düzen vermelerini, uyku düzenine ve beslenme düzenine çok dikkat etmelerini, bazen yorgun hissettiklerinde çok kısa süreli ara vermelerini, anlamakta zorlandıkları konular üzerinde daha çok durmaları ve kesinlikle anlamadan konuyu geçmemelerini tavsiye ederim. 11. Sınıftan beri devam ettiğim Hedef Kurs Merkezi, gerek pandemi öncesi gerekse pandemi sonrası sürekli destek olmuştur” dedi.

BADAK: BAŞARIMI SADECE KİTAPLARDAN KAZANMADIM

Türkiye 991. olan Emine Badak; “Kursu böylesine güzel bir dereceyle bitirmek benim tek başıma elde ettiğim bir başarı değildir. Bu başarıda ailemin, Hedef Kurs Merkezi’nde ki hocalarımın ve arkadaşlarımın da payları bulunmaktadır. Zorlu bir sınavda iyi bir sıralama da yer almanın gururunu yaşıyorum. Geçen yıl başka bir kursta hazırladım ve sıralamam 46 bindi. Bu yıl daha disiplinli, sistemli ve bizlere aile sıcaklığı ile yaklaşan Hedef Kurs Merkezi’nin deneyimli ve tecrübeli öğretmen kadrosunun da desteğiyle TYT sıralamamı 991’e, AYT sıralamamı 6 bin 500’e taşıdım. Başarımı ve bilgilerimi sadece kitaplardan kazanmadım.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.