Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’ın yeni banknot iddialarının yanı sıra bir açıklama da Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen’den geldi. Szc Tv’de canlı yayına katılan Şen, “Şunu söyleyeyim 500 TL ve 1000 TL'lik banknotlara hazır olun” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: ''Daha fazla Çinli turist görmek istiyoruz'' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: ''Daha fazla Çinli turist görmek istiyoruz''

'Hazır Olun' Diyerek 500 Ve 1000 Tl'lik Banknotların Çıkacağını Söyledi (2)

Yeni banknotların üzerine Atatürk ve Anıtkabir fotoğraflarının konulmasın diyen Şen, “Bozdur bozdur harca ve sakın Atatürk'ün Anıtkabir'in fotoğraflarını, resimlerini koymasınlar. İstemiyoruz biz. Kimin koyuyorlarsa koysunlar” diye konuştu.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Karahan ile ilgili eleştirilerini sıralayan Ersan Şen, “Şimdi Merkez Bankası başkanına soruyorum ve yardımcısına. Kime ne kazandırıyorsunuz kardeşim? Kimin parasını kime harcıyorsunuz? Bankalara niye versin ki vatandaşa kredi. Yüzde 40'la topluyor yüzde 45'le Merkez Bankası'na hala veriyor" dedi.

'Hazır Olun' Diyerek 500 Ve 1000 Tl'lik Banknotların Çıkacağını Söyledi (1)

“SEÇİMDEN SONRA FAİZLER ARTACAK”

Prof. Dr. Şen, doların seçime kadar artmasının engelleneceği yönünde iddialarda bulunarak, “Sayın Merkez Bankası başkanı bir ayda dolar kurunu tutabilmek için ne kadar milyar dolar harcadığını ve piyasaya sürdüğünü bir açıklasın bakalım da görelim. Şu anda siz doları 30 liralardan niye tutuyorsunuz? Seçim için. İhracatçı sıkıntıda kardeşim ithalata yöneldi. Hani cari açığı kapatacaktınız. Bana bunu anlatsın. Söyledik bunu, dedik ki bu işin sonu kötü ama seçim için yapılıyor. Çünkü sayın Cumhurbaşkanı kısa vadeli düşünüyor, tüketimi düşünüyor, hareket olsun diyor. Seçimden sonra kredi kartı faizleri muhakkak artacak” dedi.