Hay Sultan dizisi konusu ne kimi anlatıyor? Hay Sultan oyuncuları ve karakterleri hakkında çıkan haberlerin cevaplarını sizler için araştırdık... İşte detaylar.

Hay Sultan dizisi konusu

Hay Sultan dizisinde Hazreti Gilani'nin 25 yıllık tecridini tamamlayıp şeyh olarak Bağdat'a dönmesinin ardından anlatılacaktır. Evliya Sultanı Abdülkadir-i Geylani'nin evliliğinden bir bölümü anlatacak olan Hay Sultan dizisi için uzun süredir bir senaryo ekibi çalışıyor. Hay Sultan dizisinde iki dönem bir arada anlatılacak ve pek çok zamansal geçiş yaşanacak.

1077 yılında İran'ın Geylan şehrinde dünyaya gelen Abdülkadir Geylani, 1166 yılında Bağdat'ta vefat etmiştir. Mezarı Bağdat'tadır. Hiçbir zaman yalan söylememiş olan Abdülkadir Geylani, Bağdat'ın ünlü âlimlerinden dersler alarak hadis, fıkıh ve tasavvuf ilimlerinde çok iyi yetişmiştir. Tecride girdi ve yalnızlığı seçti. Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin insanları pervasızlığa karşı uyaran, akıllarını başlarına getiren pek çok meşhur sözü vardır.

Hay Sultan Dizisi Oyuncular

Mehmet Özgür (Hz Geylani)

En Kolay Pankek Tarifi İle Mükemmel Bir Kahvaltı Keyfi En Kolay Pankek Tarifi İle Mükemmel Bir Kahvaltı Keyfi

Melisa Aslı Pamuk

Kerem Arslanoğlu

Cemal Toktaş

Gülper Özdemir

Kevork Malikyan

Sera Tokdemir (Dilber Hatun)

Emre Erçil

Burak Tamdoğan

Hay Sultan dizini Mart ayı izlemesi Trt Dijital ekranlarında olmalı. Hay Sultan dizisinin çekimleri Ocak ayı sonunda başlayacak.Hay Sultan dizisi için İstanbul'da tarihi dizi ve filmler için kısa tarihi mekanların bulunduğu dizi ve film setlerinde çekilecek.