United Airlines'in Tel Aviv-Newark seferini yapan uçak türbülansa girdi. 22 yolcu yaralandı ve 7'si hastaneye kaldırıldı.

Amazon Prime genç yıldızı Eva Evans hayatını kaybetti Amazon Prime genç yıldızı Eva Evans hayatını kaybetti

United Airlines’ın envanterindeki uçak cuma günü Upstate New York'taki bir havaalanına acil iniş yapmak zorunda kaldı.

New Windsor bölgesindeki Acil Müdahale Ekibine göre, uçakta bulunan 312 yolcudan 7 kişi uçağın varışıyla birlikte hastaneye kaldırılırken, 15 kişi de uçuş sırasında meydana gelen yaralanmalar sebebiyle olay yerinde tedavi edildi.

Uçağın ABD'nin Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'na yaklaşırken "şiddetli rüzgârlara" maruz kaldığı ve havalimanına inişini iptal etmek zorunda kaldığı bildirildi.

KOLTUKLARINDAN FIRLADILAR

İsrail'in Tel Aviv şehrinden kalkan uçak, ABD'nin New York Stewart Uluslararası Havalimanı'na yönlendirildi.

Uçaktaki bazı yolcular türbülans nedeniyle mide bulantısı ve göğüs ağrılarından şikâyetçi olurken, bazı yolcuların kemer takmamalarından ötürü oturdukları koltuklardan fırladıkları belirtildi.

ŞİRKET OLAYI DOĞRULADI

United Airlines cuma günü geç saatlerde havacılık haber kaynağı Simple Flying'e yaptığı açıklamada olayı doğruladı:

"Cuma günü, United'ın 85 sefer sayılı uçuşu Newark'ta şiddetli rüzgârların rapor edilmesinin ardından Stewart Uluslararası Havalimanı'na (SWF) indi. Bir yolcu tıbbi bir olay nedeniyle uçaktan indi ve diğer birkaç yolcu olası yol tutması nedeniyle sağlık personeli tarafından kontrol edildi. Uçak, uçuş yakıt ikmali yaptı ve bu gece Newark'a devam etti."

Federal Havacılık İdaresi, United Airlines'ın arka arkaya yaşadığı problemler nedeniyle soruşturma başlattığını ifade etti.