Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Hasan Doğan, babası Osman Doğan hayatını kaybetti. Hasan Doğan babasını kaybetmesinin ardından büyük üzüntü yaşıyor. Arama motorlarında Hasan Doğan'ın kim olduğu araştırılıyor. Peki, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan kimdir kaç yaşında nereli? Hasan Doğan babası kim? Hasan Doğan’ın babası Osman Doğan neden kaç yaşında öldü?

Hasan Doğan kimdir?

Hasan Doğan, 5 Eylül 1977'de Ankara'da doğdu. İlköğrenimini Ankara Hürriyet İlkokulunda, orta ve orta öğrenimini ise Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bitirdi ve daha sonrasında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünden mezun oldu. Yüksek otomasyon 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlandı. 2008 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk (İş Hukuku) Anabilim Dallarından doktora derecesini aldı. 2019 yılında doçent unvanını aldı.

Üniversite yıllarından itibaren çalışmaya başlayan Hasan Doğan, sırasıyla yayıncılık, fuar ve kongrelere katılma, yayıncılık ve öğretmenlik alanlarında çalıştı. Bunu kullanmak iyi bir fikirdir. Ankara İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin genel sekreterliğini yaptı.Siyasete Ankara Fazilet Partisi İl Gençlik Komisyonu ile başladı.  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurulmasının ardından MKYK Genel Merkez Gençlik Kolları'nın kurucusu seçildi. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları'nda sosyal medya sorumlusu başkan yardımcısı görevini layıkıyla yaptı. 

Bu dönemde organizasyon ekibinde yer aldı ve AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting ve törenlerine ev sahipliği yaptı. Abdullah Gül, Bülent Ecevit'in başbakanlığından sonra Başbakanlık Özel Kalemi'nin basın ve halkla ilişkiler danışmanı olarak görev yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduktan sonra Devlet Müsteşar Yardımcılığına atandı ve 2008 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2006-2007 yılları arasında kısa dönem askerlik görevini Sarıkamış'ta yaptı. 2008 yılında Londra'da kesin dil eğitimi aldı.

20 Mayıs 2008 tarihinde Başbakanlık özel kalemi olarak atandı. 2008-2014 yılları arasında Başbakanlık başdanışmanı ve özel kalem olarak görev yaptı. 2 Eylül 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel kalemi olarak atandı. 'büyükelçi' unvanı. Evli, 2 erkek ve bir kız babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Hasan Doğan kaç yaşında?

Hasan Doğan 5 Eylül 1977'de doğmuştur ve 2024 yılında 47 yaşındadır.

Hasan Doğan nereli?

Hasan Doğan aslen Ankaralıdır.

TRT Spor Serdar Kelleci kimdir? Serdar Kelleci kaç yaşında nereli? TRT Spor Serdar Kelleci kimdir? Serdar Kelleci kaç yaşında nereli?

Hasan Doğan babası kim?

Hasan Doğan'ın babası Osman Doğandır. Osman Doğan 11 Mayıs'ta hayatını kaybetti.

Hasan Doğan’ın babası Osman Doğan neden kaç yaşında öldü?

Hasan Doğan'ın babası olan Osman Doğan'ın kaç yaşında öldüğü hakkında bir bilgi yok.