Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen, dünyanın birçok ülkesinden sivil toplum kuruluşunun ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı 2024 Sivil Toplum Konferansı'na Türkiye’den AHBAP Derneği’nin kurucusu ünlü sanatçı Haluk Levent katılım sağladı.

Haluk Levent, yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınadı. Levent, konuşmasına “Size güzel ülkem Türkiye’den selamlar getirdim. Bugün, burada sadece bir rock sanatçısı olarak değil, aynı zamanda yardım kuruluşu Ahbap’ın kurucu başkanı olarak aranızda bulunuyorum. Buraya sizinle bazı projelerimizi paylaşmak ve bazı teklifler sunmak üzere geldim fakat bu sabah, Gazze’de 600 binden fazla çocuğun büyük bir tehdit altında olduğu haberiyle uyandım. Biz, Ahbap kuruluşu olarak Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya çalıştık fakat birçok engelle karşılaştık. Ayrıca, bildiğiniz üzere orada yüzden fazla BM çalışanı hayatını kaybetti” şeklinde başladı.

İSRAİL HÜKÜMETİNİ ACIMASIZ EYLEMLERİ NEDENİYLE KINIYORUM”

Haluk Levent, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya seslenerek, “Burada ayrıca Başbakan Netanyahu’ya bir soru yöneltmek istiyorum. On binden fazla çocuğun öldürülmesini nasıl haklı gösterebilirsiniz? Bu nedenle İsrail hükümetini acımasız eylemleri ve ortaya çıkarılan insani kriz nedeniyle kınıyorum. Ayrıca Gazze’deki savaşı protesto eden ABD ve Fransa’daki öğrenciler ile savaş karşıtı Yahudi toplumuna desteğimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinenin ardından önemli açıklamalar