“HALKIN İRADESİNE BÜYÜK BİR DARBE VURULDU”

Bu haber 16 Aralık 2022 saat 9:48 'de eklendi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı dahil 25 ilçe başkanı tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak verilmesine tepki göstermek amacıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı dahil 25 ilçe başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak verilmesine tepki göstermek amacıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, “Hükümetin yargı üzerindeki baskısının ortaya çıkmasının yanında halkın iradesine büyük bir darbe vurulduğu gerçeği de ortadadır. Bilinmelidir ki halkın iradesiyle dalga geçebileceğini sananlar en kısa zamanda sandıkta birer birer savrulacaklardır.” ifadeleri yer aldı.

ÇOK BÜYÜK BİR SKANDALA İMZA ATILMIŞTIR

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bugün hiçbir hukuki dayanağı olmadan ve tamamen siyasi sebeplerle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilmesiyle sonuçlanan bir tiyatro oynanmıştır. Ülkemizde adalete olan inancın kökünden sarsılmasına gerekçe oluşturacak çok büyük bir skandala imza atılmıştır. Hükümetin yargı üzerindeki baskısının ortaya çıkmasının yanında halkın iradesine büyük bir darbe vurulduğu gerçeği de ortadadır. Bilinmelidir ki halkın iradesiyle dalga geçebileceğini sananlar en kısa zamanda sandıkta birer birer savrulacaklardır. Halkımızın feraseti ve sağduyusu çok yakın geçmişte İstanbul seçimleri ile kendisini göstermişti. Halkımızın bu zalimane tavra yine geçit vermeyeceğine ve halkın iradesine göz dikenlere sandıkta bir tokat atacağına olan inancımız tamdır.”

EKREM İMAMOĞLU’NUN YANINDAYIZ!

“Bugüne kadar mağduriyet edebiyatıyla siyaset arenasını işgal edenlerin, gücü ellerine aldıklarında ne kadar büyük birer zalime dönüştüklerinin en somut örneği karşımızdadır. İktidarın halktan, adaletten ve demokrasiden kopuşunun da göstergesi olan bu yargı kararı mutlaka halkımızın vicdanında hak ettiği yerini bulacaktır. Tamamen bir garabet ürünü olan; İstanbul’un iki kere seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na uydurma sebeplerle verilen bu cezanın er ya da geç yargı eliyle, bu baskıcı girişimlerinse sandıkta halkımız eliyle mutlaka düzeltileceğine inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün neferleri gibi; İl Başkanlığı ve tüm İlçe Başkanları olarak sonuna kadar Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız! Her şey çok daha güzel olacak çünkü geliyor gelmekte olan!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.