35 yaşındaki oyuncu, son yıllarda rol aldığı projelerle adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

Hakan Kurtaş, oyunculuk kariyerine 2010-2011 yıllarında ATV'de yayımlanan ve büyük beğeni toplayan "Ezel" dizisinin 71. bölümünde Can Uçar karakteri ile adım atmıştı.

Bu rolle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Kurtaş, ardından "Bir Çocuk Sevdim", "A.Ş.K.", "Analar ve Anneler", "Filinta", "Seddülbahir 32 Saat", "Dolunay", "8. Gün", "Çarpışma", "Kadın", "Mucize Doktor" ve "Baba" gibi birçok önemli dizide yer aldı.

Her rolüyle izleyicinin beğenisini kazanan Kurtaş'ın memleketi, öğrenildiğinde pek çok kişi tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

Hakan Kurtaş'ın Memleketini Duyanlar Şaşkınlıklarını Gizleyemedi! İşte Genç Oyuncunun Memleketi (2)

Başarılı oyuncunun kökeni ve kültürel mirası, hayranlarını daha da meraklandırıyor. Oyunculuğu kadar özel yaşamıyla da dikkat çeken Kurtaş, sanat hayatına devam ederken bir yandan da kökleriyle gurur duyuyor.

İşte ünlü oyuncu Hakan Kurtaş'ın memleketi...

Netflix'in popüler dizisi "Kimler Geldi Kimler Geçti"de parlayan yıldız Hakan Kurtaş, sanatseverlerin yakından takip ettiği isimler arasında yer alıyor. 7 Eylül 1988 tarihinde İzmir'de doğan Kurtaş, lise eğitimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Ardından, sanat eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde sürdürerek buradan mezun oldu.

Süper Lig'de şampiyon iddiasında bulunan astroloğun memleketi merak konusu oldu! İşte Meral Güven’in memleketi Süper Lig'de şampiyon iddiasında bulunan astroloğun memleketi merak konusu oldu! İşte Meral Güven’in memleketi

Sanat dünyasına adımını sağlam bir eğitimle atan Kurtaş, aile kökleriyle de dikkat çekiyor. Annesi resim öğretmeni, babası ise çocuk doktoru olan Kurtaş, sanatsal yeteneğini annesinden aldığını belirtiyor. Oyunculuk kariyerine başarılı adımlarla devam eden Kurtaş, hem sahne performansları hem de ekran karşısındaki başarılı oyunculuğu ile tanınıyor.