Beyaz eşya ve teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Arçelik'in Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kozan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kalp krizi nedeniyle acilen Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Kozan, tüm sağlık ekiplerinin çabalarına rağmen maalesef kurtarılamadı.

Sadece altı ay önce Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilen ve bu süre içerisinde etkili bir liderlik sergileyen Hakan Kozan, Satın Alma ve Tedarik Zinciri birimlerinin yönetiminden sorumluydu.

Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli? Mehmet Dinçerler'in yeni sevgilisi Tuana Hayfavi kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Kozan, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra iş dünyasında yönetim bilgisini geliştirmek amacıyla Bilkent Üniversitesi'nde işletme üzerine yüksek lisans yapma fırsatı buldu.

1993 yılında Arçelik'te Takım Mühendisi olarak profesyonel kariyerine başlayan Kozan, zaman içinde üretim, ürün yönetimi, tedarik zinciri ve satın alma gibi çeşitli stratejik alanlarda farklı roller üstlendi. 1998 ile 2005 yılları arasında Takım Lideri olarak görev almasının ardından 2005 yılında Üretim Yöneticisi olarak atanmıştır. 2009 yılında Beko'nun Rusya'daki iş operasyonlarını yönetmek üzere İşletme Direktörü olarak atanmış ve uluslararası iş deneyimi kazanmıştır. 2013 yılında Arçelik bünyesinde Sub-Sahara Bölge Direktörü ve Defy Genel Müdürlüğü pozisyonlarına yükselmiştir.

2017 yılında Kıdemli Satın Alma Direktörü olarak atanmasının ardından, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla Satın Alma ve Tedarik Zinciri alanındaki sorumluluklarıyla birlikte Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir.

Hakan Kozan, Arçelik'in hem Türkiye'deki hem de yurtdışındaki önemli projelerinde etkili bir rol üstlenmiş, örnek bir lider olarak tanınmıştır. Aynı zamanda aile yaşamına da önem veren Kozan, evli ve bir çocuk babasıydı.

Kaynak: HABER MERKEZİ