Son günlerde google arama motorlarında Hakan Bilecen hakkında merak edilenler araştırılmakta. 31 Mart yerel seçimlerinde Kilis'te, 2014'ten beri AK Parti'nin kazandığı yerde CHP'nin adayı Hakan Bilecen'in açık ara farkla önde gitmesi, vatandaşlar tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Google arama motorlarında bu konu hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Hakan Bilecen kimdir? Kilis Belediye Başkanı Hakan Bilecen kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı?  gibi soruların cevaplarını haberimizde sizler için araştırdık. İşte detaylar... 

Hakan Bilecen kimdir?

Avukat Hakan Bilecen, Kilis Barosu'nda avukatlık görevini sürdürürken aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kilis Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde etkili bir isim olarak çıkmıştı. Kilis OffRoad Kulübü'ne olan tutkusuyla da tanınan Bilecen, siyaset ve hukuk alanlarında aktif bir rol üstlenmektedir.  Hakan Bilecen, 1987 yılında Kilis'te dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Kilis'te tamamladıktan sonra yükseköğrenimini Ankara'da gerçekleştirdi. Hukuk alanında uzmanlaşarak ceza hukuku konusunda ihtisas yapan Bilecen, 10 yılı aşkın bir süredir avukatlık mesleğini icra etmektedir. Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinde aktif bir rol üstlenen Bilecen, Kilis Barosu'nda 5 yıl boyunca başkanvekilliği, saymanlık gibi önemli görevleri üstlenmiştir. Aynı zamanda İngilizce ve Arapça dillerini bilen Bilecen, evli ve iki çocuk babasıdır. Siyasi kariyeri boyunca CHP içinde çeşitli görevler üstlenen Bilecen, yerel politikada etkili bir isim olarak bilinir.

Kilis Belediye Başkanı Hakan Bilecen kaç yaşında?

Kilis Belediye Başkanı olan Hakan Bilecen, 1987 yılında dünyaya gelmiş olup 37 yaşındadır. 

Hakan Bilecen

Hakan Bilecen ne kadar oy aldı? 

Geçmiş seçimlerde AK Parti'nin kazandığı ve ikinci sırayı MHP'nin aldığı Kilis'te, şu anki sonuçlara göre CHP yüzde 41,5 oranıyla birinci parti olarak öne çıkmış durumda. ANKA'nın verilerine göre CHP'nin Kilis Belediye Başkan Adayı Hakan Bilecen, yüzde 41,5 oy oranıyla ilk sıradadır ve bu durum dikkat çekmektedir. 

2019'daki yerel seçimlerdeki oy oranı ise şu şekildeydi:

AK Parti: 47,48

MHP: 32,71

İYİ Parti: 16,06

SP: 2,01

Sancaktepe eski Belediye başkanı İsmail Erdem kimdir? İsmail Erdem kaç yaşında nereli ve mesleği? Sancaktepe eski Belediye başkanı İsmail Erdem kimdir? İsmail Erdem kaç yaşında nereli ve mesleği?

CHP: 0,56

Geçtiğimiz seçimlerde CHP Kilis'te İYİ Parti'nin adayını desteklemişti.