HAKAN ALİ KÜREN: TORBA YASA BİRAN ÖNCE GERİ ÇEKİLMELİDİR

Bu haber 07 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Küren, Kıdem Tazminatı ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, çalışan haklarının yok olmasını kesinlikle istemediklerini vurgulayan Küren AK Parti hükümetinin yaptığı çalışma hatası ile kendisine dinamit koyuyor “O nedenle Torba Yasa’nın bir an önce geri çekilmesini talep ediyoruz. Emeklilerimizin haklarına, çocuklarımızın geleceğine dokunmayın. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren konularda, birlik beraberliği bozacak hareketlerden kaçınmak gerekir. Çalışanların aleyhine bir karar alınmaması gerekir. Esnek çalışma uygulanmasını yaygınlaştırmak çalışanların haklarını yok etmektir. AK Parti hükümeti yaptığı çalışma hatasıyla kendisine dinamit koyuyor, iç barışı yıkmaya çalışıyor. Bu olmaz.”dedi.

ÇALIŞANLARIN KIDEM VE İHBAR TAZMİNATINI ELLERİNDEN ALIR

Küren, “Esnek çalışma uygulamasını yaygınlaştırmak büyük hatadır. Çalışma hayatının tüm dinamiklerini alt üst edecektir. 25 yaş altı ve 50 yaşın üstündekiler için belirli süreli sözleşmelerin iki yıla kadar koşulsuz olarak yapılması, çalışanların kıdem ve ihbar tazminatını ellerinden alır, emeklilik haklarına ağır darbe vurur. 18 yaş olan emekliğe sayılan sigorta primi yatırılma yaşını ise 25’e yükseltir. Bu durum da gençlerin emeklilik prim gün sayılarının ötelenmesine, daha geç emekli olmalarına sebep olur.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE DOKUNMAYIN TORBA YASAYI DERHAL GERİ ÇEKİN

Küren, “Ülkemizde kayıt dışı istihdam oranı yüzde 34’tür. Yani çalışan her üç kişiden biri kayıt dışıdır. Çalışanların yüzde 87’si örgütsüz, böyle bir ortamda esnek çalışmayı getirmek ise kayıt dışını artırır. Sendikal örgütlenmeyi de olumsuz etkiler. Kimse gençlerin geleceğinin ellerinden alınmasına razı olamaz. İşte Vatan Partisi de bunun için mücadelesini sürdürüyor. Gençler, iş verenlerin insafına bırakılamaz, bırakılmamalıdır. Suiistimale açık adımlar atılmamalıdır. Kayıt dışı istihdama göz yumulup bir de teşvik edilmesi kabul edilemez. Tüm bunların kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Vatan Partisi bu nedenle Meclis’te bulunan partilerin hükümet yetkilileriyle görüşüp, beraber hareket çağrısı yapmaktadır. Bu düzenlemenin TBMM’den geri çekilmesini istiyoruz. Çalışan haklarının tırpanlanmasını kesinlikle istemiyoruz. Onun için de Kıdem Tazminatımıza dokunmayın, emeklilik hakkımıza dokunmayın. Çocuklarımızın geleceğine dokunmayın. Torba Yasayı derhal geri çekin.” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.