HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Anneler Günü’nde Filistinli ve Gazzeli anneleri de unutmadı.

Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu

Başkan Arslan mesajında, ‘’ Dünya genelinde savaşlar, baskıcı yönetimler ve yoksulluk gibi sorunlarla mücadele eden annelerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. İsrail'in zulmüne karşı direnen Gazzeli ve Filistinli anneleri de unutmadık, her gün bomba sesleri ile güne uyanan annelerin ve çocukların acılarını tüm kalbimizle derinden hissediyoruz. Onların çocuklarının geleceği için gösterdikleri cesaret ve direnişi takdir ediyor, yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Başta İsrail olmak üzere, İsrail’i destekleyen diğer ülkelerin bu katliama artık son vermesini istiyoruz. Filistin ve Gazze’de yaşanan katliamlara karşı tüm dünyaya haykırıyoruz. Yeter, bitsin artık bu zulüm diyoruz. İsrail’e karşı onuruyla, başı dik, göğsünü siper eden Gazze’li ve Filistinli annelerin anneler gününü kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Arslan mesajına şu ifadeler ile devam etti.

‘’ Engelli çocukları veya bakıma ihtiyaç duyan yakınları olan çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla devlet tarafından daha etkin politikaların hayata geçirilmesi gerekmektedir. Erişilebilir, uygun fiyatlı ve kaliteli, çocuk; engelli ve yaşlı bakımı ile ev içi hizmetlerin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Ebeveyn izni uygulaması genişletilmeli ve çocuk bakımı konusunda aile ve sosyal yardım sigorta kolu kurularak yeni bir model oluşturulmalıdır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ebediyete irtihal etmiş annelerimizi rahmetle anıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimizin kahraman analarına, Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun baskı ve zulme karşı direnen onurlu analara saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz."

İHA