Kızılcahamam, doğasıyla Karadeniz’i andırıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın cuma gününe gelmesi ile 3 günlük tatili fırsat bilen Ankaralılar, kamp ve piknik için Salın Yaylası ve Karagöl’ü tercih etti. Yayladaki tarihi evlerin de vatandaşların fotoğraf çekinmek için uğrak yeri olduğu görüldü.

Hafta sonları nefes almak isteyenler Kızılcahamam yaylalarına gidiyor-2

Ankara’da bugün hava kaç derece olacak, 30 Mayıs 2023 Ankara hava durumu, Ankara’da bugün hava durumu nasıl? Ankara’da bugün hava kaç derece olacak, 30 Mayıs 2023 Ankara hava durumu, Ankara’da bugün hava durumu nasıl?

Vatandaşlar, Kızılcahamam Belediyesinin doğaya çöp atmama konusunda uyarılarına rağmen atıkların bırakılmasından rahatsız olduklarını belirttiler. Üniversite sınavına hazırlandığını ve sınav stresini atabilmek için Ankara’nın yaylalarında hobi olarak fotoğraf çektiğini belirten Emre Cebeci, “Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Sınav tarihi yaklaştı ve sınav stresi başladı. Kafamı dağıtmak için ailemle birlikte tatili fırsat bilip Ankara’da böyle bir kaçamak yaptık. Hobi olarak yeşil alanlarda fotoğraf çekiyorum. İnsanlar Ankara’da bu kadar yeşil alanın olduğunu bilmiyor. Buralar pek bilinmeyen yerler. Yaylalar adeta Karadeniz’i andırıyor” dedi.

İHA