Türk Müziğinin önemli sanatçıları arasında yer alan Güzide Kasacı'nın hayatı google aramalarda araştırılıyor. Peki Güzide Kasacı kimdir? Güzide Kasacı kaç yaşında? İşte merak edilenler...

Güzide Kasacı kimdir?

Güzide Kasacı, 1929 yılında İstanbul'da doğdu. Fatih Kız Ortaokulu'nu bitiren sanatçı, 1951 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı'ndan 3 yılda mezun oldu.

Kasacı, Münir Nurettin Selçuk, Refik Fersan, Dr. Nevzat Atlığ, Şefik Gürmeriç, Yesari Asım Arsoy ve Mustafa Nafiz Irmak'ın derslerine katıldı.

Sesine büyük hayranlık duyan sanatçı, 1960'lı yıllardan itibaren solo albümler yapmaya başladı.

Güzide Kasacı'nın gerçekleştirdiği derlemelerden bazıları şöyle:

Güzide Kasacı şarkıları

'Seni Yine Hatırladım', 'Sen de Suçlusun', 'Unutmak İstiyorsam O Anıyı', 'Ah Bu Kalbimiz', 'Aramızda Bir Şey Var', 'Unut Beni Sakın Etme' Sev Beni', 'Albümdeki Resimler', 'Ah Adana'dan', 'İsteklerinize Güvenmeyin, 'Leyla Acep Çığlıklarıma Neden Ses Vermiyor', 'Merhaba Arkadaşlar', 'İsterseniz', 'Huysuzsun', 'Yalan Yalan Değildir', 'Petek Varken Bal', 'Aşk Çok Zor', 'Artık Bende Yok' Ne Arzum Ne Yüreğim', 'Ah Dedim , Vay Dedim', 'Yarim Yaramaz, Yaramaz', 'Hangisi Senin Bağın' 'Ben Coştum', 'Hicran'la Mahvoldum', 'Çiçekten Çiçeğe'.

Güzide Kasacı neden öldü?

Güzide Kasacı'nın kızı Canan Alhas, annesinin 27 Kasım'da tedavi gördüğü Bağcılar'daki hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

Ekonomist Barış Soydan kimdir kaç yaşında nereli? Barış Soydan nerede çalışıyor? Ekonomist Barış Soydan kimdir kaç yaşında nereli? Barış Soydan nerede çalışıyor?

Güzide Kasacı kaç yaşında öldü?

Güzide Kasacı 94 yaşında Bağcılar'daki kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.