Ankara’nın gözde dinlenme, piknik ve eğlence alanlarından biri olan Mogan Parkı, güzel havayı fırsat bilen Başkentlilerin akınına uğradı.

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını fırsat bilen Ankaralılar, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte Mogan Gölü etrafında keyifli vakit geçirdi.

Mogan 21 Haziran 1

ŞEHRİN MERKEZİNDE BİR HUZUR NOKTASI

Yaklaşık 644 bin 979 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Mogan Parkı, açık ve yarı açık alanlarıyla ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunuyor. Sportif ve kültürel faaliyetlerin de yer aldığı parkta, ahşap kıyı yolu, koşu ve yürüyüş yolları ile Ankara’nın bir başka sahil kasabası görünümündeki alanlardan biri olarak öne çıkıyor.

Parkta bulunan piknik alanları, asma köprülerle ulaşılan Sevgi Adası, çocuk oyun alanları, engelli çocuklar için özel tasarlanmış oyun bölümleri, istasyonlu koşu pisti, tenis kortları, mini futbol sahaları ve basketbol sahaları, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Çeşitli restoran ve kafeteryaların çevrelediği göl kenarındaki rekreasyon alanında, binicilik meraklıları için bir spor merkezi de mevcut.

Mogan 21 Haziran 2

Mogan Gölü Araştırma Merkezi, deniz feneri binası, kayıkhane, su deposu, danışma binaları ile tenis, golf, kaykay ve bisiklet kulübü binaları da yine bu alanda hizmet veriyor. Gölün Haymana Yolu kıyı şeridinde yer alan yaklaşık 4 kilometrelik ahşap platformdan sahil yürüyüş bandı, seyir terasları ve oturma banklarıyla göl keyfi yaşamak isteyen Başkent sakinleri için mükemmel bir bölge olarak tasarlanmış durumda.

Ankara'da, Kore yemekleri yarıştı! Uzak Doğu lezzetleri Başkent'te buluştu Ankara'da, Kore yemekleri yarıştı! Uzak Doğu lezzetleri Başkent'te buluştu

DOĞAYLA İÇ İÇE

Bayram tatilinin 9 güne çıkartılmasıyla birlikte Ankaralılar, Mogan Gölü'nde huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirdi.

Güzel havanın tadını çıkaran Başkentliler, doğayla iç içe vakit geçirerek tatilin keyfini sürdü.

Mogan 21 Haziran 4

Muhabir: ÖYKÜ KARABACAK