GÜVEN: POLATLILI OLARAK ANKARA’MIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE HAZIRIZ

Bu haber 19 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), 9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan liderliğinde kurulan Türk siyasi partinin Ankara İl Başkanı Ali Güven memleketi Polatlı’ya gelerek, oda ve STK ziyaretlerinin yanı sıra basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Ev sahipliği yapan Deva Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Sadık Serhat Uğurlu, “2008 yılından bu yana Polatlı’da serbest avukatlık yapmaktayım. İl Başkanımız Sayın Ali Güven’in prensipleriyle, genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın onurlarıyla, Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. İnşallah bir aydır hummalı bir şekilde Polatlı’da teşkilatlanma çalışmalarını yürütmekteyiz. İlçe Başkanı olarak atandıktan sonra yaklaşık genel merkezimize ve il teşkilatımıza 250’e yakın başvuru yapılmış bulunmaktaydı. Bunları Sayın İl Başkanımız Ali Güven Beyefendi bizlerle paylaştı. Biz atandıktan sonra 50’ye yakın yeniden müracaat oldu” dedi.

UĞURLU: HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Uğurlu, “Bu aşamada biz bu 300 kişinin içerisinden teşkilatımızı oluşturma aşamasındayız. İnşallah sona yaklaştık. Polatlı’da liyakatin gerçekten temsil kabiliyetinin ve siyasette yeni yüzlerin olduğu çok güzel bir yönetim oluşturmak üzereyiz. En kısa zamanda inşallah bunları sizinle paylaşacağız. Bundan sonraki süreçte teşkilatlanma çalışmalarımız, İlçe teşkilatımızın kurulmasıyla birlikte hızlı bir şekilde devam edecek. İl teşkilatımız şuanda kuruldu. İl binamız inşallah bu ayın sonuna kadar bir aksilik olmazsa açılmış olacak. Sonrası için İlçe teşkilatımızındı binasına geçtikten sonra hızlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.“ dedi.

ANKARA DEVA PARTİSİ ANKARA İL YÖNETİMİNE POLATLI DAMGASI

Deva Partisi Ankara İl Başkanının Polatlılı olması ile birlikte il yönetim kurulu üyelerinden Polatlı’nın tanınmış simalarından Tosun Halı Mobilya’nın sahibi İsmet Tosun, Siyasi tecrübesi ile Süleyman Yiğit ve Selman Çetin Polatlılı olarak Deva Parti’sinde göreve başladığı bildirilerek, Deva Partisi Ankara İl Başkanı Ali Güven, “ Sayın İlçe Başkanımızın belirttiği gibi bizde 13 Ağustos tarihinde Ankara il teşkilatını kurmak adına Sayın İl Başkanımız Ali Babacan tarafından görevlendirildik ve o gün bugündür hem Ankara İl teşkilatı hem 25 İlçe teşkilatında teşkilatlanma faaliyetlerine başladık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün itibariyle 10 ilçede teşkilatlanmasını tamamlamasına gelmiş ve geri kalan ilçelerde de çalışmalarını hızla devam eden bir yapı içerisindeyiz. Mümkün olduğu kadar teşkilatımızı ilk defa siyasete giren ve genç heyecanlı arkadaşlarımızla oluşturmaya ehemmiyet gösteriyoruz. Liyakat sahibi bulundukları ilçelerde sevilen sayılan kişilerden oluşmasına özen gösteriyoruz. Polatlı’da da bu güzel ve onurlu görevi sizlerin de yakinen tanıdığı avukat Sadık Serhat Uğurlu arkadaşımıza teslim ettik. Layıkıyla yapacağından en ufak tereddüdümüz yok. Sizlerin desteği yardımı her zaman yanında olacağını da ümit ediyorum” dedi.

GÜVEN: ANKARA SİYASETİNDE POLATLILARINDA VAR OLDUĞUNU GÖSTERECEĞİZ

Güven, “Polatlılı bir kardeşiniz olarak, Polatlılı bir hemşehriniz olarak Ankara siyasetinde Polatlılarında var olduğunu ne kadar kıymetli olduklarını hep beraber gösterteceğiz inşallah. Ben 1979 Polatlı Cumhuriyet Mahallesi doğumluyum. İlkokulu eski adı Mehmet Gönenç yeni adı Mıhçıoğlu ilköğretim okulunda okudum. Ortaokulu şuan ki öğretmen evi olan Cumhuriyet Ortaokulu’nda liseyi Endüstri meslek lisesi elektrik bölümünde okudum. Babam Polatlı sanayisinde namı diğer Yusuf Usta 2008 yılına kadar sanayide yoğun mesai harcadı. Halende Polatlı’da annemle beraber ikamet etmektedirler. Üniversite hayatını İstanbul Marmara üniversitesi Elektrik Bölümü Ankara Atılım üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği Ufuk üniversitesi Uluslararası ilişkiler yüksek lisans ve halen İstanbul üniversitesinde sosyoloji bölümünde lisans eğitimi alarak eğitime devam etmekteyim.

POLATLILI OLARAK SİYASET YAPMAK ÇOK ZOR

Bir tek amacımız var. Polatlı’yı en iyi ve hak etti şekilde temsil etmek. Bulunduğunuz her ortamda Polatlılı olduğumuzu olmaktan gurur duyduğumuzu ve burada ki bizden sonra ki neslinde Polatlı’da daha iyi Ankara’da daha iyi temsil edilmesinin önünü açacak çalışmalarda olacağımızı her fırsatta dile getirdik. Ankara’da siyaset yapmak zor. Polatlılı olarak siyaset yapmak çok zor. Çünkü en son 1968’de milletvekili çıkarmış bir Polatlı ve günümüz 2020 aradan yıllar geçmiş ama arada siyasi olarak bırakılan herhangi bir şey, belirli bir aşamadan sonra kaydedilememiş bir Polatlı. Bugün siyasette kullanılan bir tabir var. 3’lü olsun güçlü olsun. Bugün 3’lü olduğumuz güçlü olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Bir siyasi Parti’nin genel Başkanı Ankaralı, o siyasi Parti’nin il başkanı Ankaralı Polatlılı hemşerimiz ve o siyasi partinin ilçe başkanı da Ankaralı Polatlılı bugün baktığımızda taşlar yerine oturmuş Ankara’da siyaset yapmak için gerekli zemin oluşmuş geriye kalan sadece milletimizin teveccühü. Cenab-ı Allah nasip ederse sizlerde olur gösterirseniz biz Polatlı’mızı Ankara’mızı en iyi şekilde temsil edeceğimiz noktasında hazırız. Ve bu doğrultuda yoğun şekilde çalışmalarımıza başladık.

 İLÇE BAŞKANIMIZI BURADAKİ ODA BAŞKANLARIMIZA STK TEMSİLCİLERİMİZE EMANET EDİYORUZ

Bugün sabah saat 9 buçuk ’tan itibaren gerekli oda ve STK ziyaretlerimizi gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımız bugün bir başlangıç ve yarın ve ondan sonra geliştirerek yolumuza devam edeceğiz. İlçe Başkanımızı buradaki Oda Başkanlarımıza STK temsilcilerimize emanet ediyoruz. Sizlere emanet ediyoruz ve siyasetin başarılı olabilmesi yegane faktörü iletişim de kopukluğun olmaması anlık iletişim içerisinde olması 7/24 iletişim içerisinde olmasına inanıyor ve güveniyorum. Bizler sizlerin 7724 telefonun ucunda kafanızı çevirdiğinizde görebileceğiniz pozisyonda olabileceğinizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Polatlı için Ankara için yapılacak ne varsa hep beraber yapmaya hazırız ve nazırız” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.