GÜNGÖR: SOYKIRIM OLMADIĞI BELGELERDE AÇIKTIR

Bu haber 27 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarıyla ilgili yaptığı soykırım sözleriyle ilgili sert bir açıklama yaptı. Güngör; “Devlet arşivleri başkanlığında halkın dahi ulaşımına açılmış bilgi ve belgelerde soykırım olmadığının resmi kaydını görmek mümkündür.” dedi.

İFTİRA ATAN DEVLETLER TARİHİN KARANLIK ÇUKURUNA YUVARLANACAKLARDIR

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’a tepki gösterdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Sayısız katliam ve insanlık suçu işleyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın bizi soykırımla suçlaması hem çirkin bir algı hem de hezeyandır. Bilinmelidir ki ne Biden’ın basit iftirası ne de diğerlerinin ayak oyunları bu aziz milletin tarihine leke süremeyecektir. Tüm belgeleriyle herkese açık olan bu süreci tüm gerçekliğiyle öğrenmektense sürekli iftira atan devletler elbet bir gün tarihin önünde unvanları önlerine eklenecek iftiracı ve yalancı damgalarıyla tarihin karanlık çukuruna yuvarlanacaklardır.”

KANITLAR DEVLET ARŞİVİNDE MEVCUTTUR

“Soykırım yaptığımızı iddia eden Ermenilerin kendilerinin katlettiği bölge halklarının sayısının üç milyona yakın olduğu bilinmektedir. Devlet arşivleri başkanlığında halkın dahi ulaşımına açılmış bilgi ve belgelerde bunların resmi kaydını görmek mümkündür. Özellikle Erzurum, Sivas, Hatay Dörtyol ve Diyarbakır çevresindeki halka kademeli suikastlar yapmaları hem milleti hem de devleti yıldırmıştı. Bu durumda bile düzelebileceklerini düşünerek sadece bölge jandarma müdahaleleri ile geçiştirilen olayların artması üzerine 1915 yılında İttihat ve Terakki hükümeti dâhiliye nazırı olan Talat Paşa bir hükümet kararı ile tehcir zorunlu göç kanunu çıkartılmasını uygun gördü. Bu karar alındıktan hemen sonra, dünyada örneği görülmemiş bir düzen ve titizlikle yaklaşık sekiz yüz bin Ermeni, Suriye ve Irak’ın kuzeyine yerleştirildiler. Tarihin hiçbir döneminde taraflı veya tarafsız hiçbir kaynakta hiçbir Türk devletinin soykırım vb. bir olayla ilişkilendirilemediği bilindiği halde günümüzde özellikle artan tazyikle Türk devleti soykırım yaptı yalanı, geçmişte olduğu gibi bugünde hortlatılmaya çalışılıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.