GÜNGÖR: MECLİS, TÜRK MİLLETİNİN ÇOK KIYMETLİ BİR ÜRÜNÜDÜR

Bu haber 23 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Güngör, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. Kuruluş Yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşıyoruz.” dedi.

GAZİ MECLİSİMİZİN KUTLU HATIRALARINI HÜRMETLE YAD EDİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. Kuruluş Yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Asırlık bir maziden süzülerek gelen Gazi Meclisimizin kutlu hatıralarını sevinç, dua ve hürmetle yâd ediyoruz. TBMM, her şeyden önce Türk milletine duyulan sevgi ve saygının eşsiz bir tezahürü, çok kıymetli bir ürünüdür. Milli iradeye sadakatin, milli egemenliğe bağlılığın, meşruiyete verilen önemin açık ve çok net kanıtıdır.”

23 NİSAN, MONDROS’TAKİ ALDATMAYA VE İŞGAL PLANLARINA EN ETKİLİ CEVAPTIR

“Milletimiz kendi geleceğine bizatihi kendisinin yön vereceğini 23 Nisan 1920 itibariyle göstermiş, temsilcileri eliyle tüm dünyaya duyurmuştur. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle ifade edecek olursak; Büyük Millet Meclisi, bizi yaşatmamak isteyenlere karşı yaşamak hakkımızı müdafaa etmek üzere toplanmıştır. 23 Nisan 1920, Mondros’taki aldatmaya ve işgal planlarına en etkili cevaptır. 23 Nisan 1920, boğaza demirleyerek toplarını devrin başkentine çeviren şımarıklığa ve cüretkârlığa rest çeken, isyan ve itiraz eden milli direniştir. 23 Nisan 1920, asırlarca vatan topraklarının istilasını hedefleyen, Türk’süz Anadolu özlemiyle yanıp tutuşan vesayetçi ve sömürgeci güçlere en kalıcı mesaj, en tutarlı duruştur. 23 Nisan 1920 tarihininde Türk milletinin Anadolu’da yaptığı bin yıllık yolculuk yeni bir devletle buluşmuş, yeni bir yönetim şekliyle tanışmış ve yeni ufuklar milletimizin önüne açılmıştır. Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden doğruluşu olan bu önemli gün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından yeni bir nesli ve yeni bir dönemi temsil eden geleceğimizin teminatı pırıl pırıl çocuklarımıza hediye edilmiştir. Bu vesile ile bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.