GÜNGÖR GÜVEN TAZELEDİ, MHP KONGRESİNİ TAMAMLADI

Bu haber 21 Eylül 2020 saat 9:02 'de eklendi.

MHP İlçe Başkanlığı 13. Olağan kongresini Güldeste düğün salonunda gerçekleşen seçimle tamamladı. Kongreye, Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Milliyetçi hareket Partisi Ankara Milletvekili Levent Çağlancı, Milliyetçi Hareket partisi Ankara İl başkanı Turgay Baştuğ, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, MHP İlçe Yönetim kurulu üyeleri, Polatlı belediye meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf odaları başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gerçekleşen kongre, Yoklama ve açılış, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı , Kongre başkanlık divanının seçimi, faaliyet raporunun okunması ve ibrası, mali raporun okunması ve ibrası, siyasi konuşmalar, seçimler, dilek ve temenniler ile son buldu. Kongre için yeterli çoğunluğun oluşmasının ardından, divan başkanlığı seçimleri yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Kongre Divan Başkan Yardımcılığını Soner Cengiz ve Kâtip Üyeliklerini; Hakan Cem Küçükoğlu, Aydıner Evirgen yaptı. Teklif edenler ise; Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Alp Erhan Bilgin, Ayhan Çiftçi, Huriye Harman olarak bildirildi. Kongre sonunda gerçekleşen seçimle tek aday olan Uğur Güngör, Yeniden Polatlı MHP İlçe teşkilat başkanlığına seçildi. Gerçekleşen 13. Olağan kongreye evde izole durumundan dolayı katılamayan, MHP Polatlı ilçe başkanı Uğur Güngör görevine kaldığı yerden devam edecek.

TÜRKİYE OLARAK ÇOK CİDDİ BİR SINAV VERDİK GÜZEL BİR SINAV VERDİK

MHP İlçe Başkanlığı 13. Olağan kongresinde konuşan Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok yaşam alanını sosyal, siyasi, ekonomik olarak önemli ölçüde etkiledi diyerek şunları söyledi. “Önemli bir pandemi tüm dünyayı saran bir salgın dolayısıyla bu salgında özelikle birinci dalga dediğimiz kısımda Türkiye olarak çok ciddi bir sınav verdik güzel bir sınav verdik. Bugünde dünya ile mukayese ettiğimizde bir çok ülkeden çok daha iyi durumdayız aslında ama son zamanlarda bu yayılan salgının çok ciddi bir sorun haline geldiği de yine uzmanların ifadesi burada tabi ki merkezi idarenin yerel idarenin alacakları tedbirler devletin alacağı tedbirler yanında asıl bizim kendimizin dikkat etmesi gerekiyor bunu da çok güzel bir şekilde maske, mesafe, temizlik formülü ile bir formül ortaya çıkarıldı gerçekten bunlara dikkat ettiğimizde bu meretle hiç olmazsa aşı bulununcaya kadar ya da diğer teknik tıbbi bir takım tedbirlerim şartların ortaya çıkacağı iklimin oluşmasına kadar en azında korunma imkanımız olacaktır” dedi.

EKONOMİNİN ÇARKLARININ BİR ŞEKİLDE DURMADAN HAREKET ETMESİ LAZIM

Karakaya, “Bu sadece kendimizi korumak değil çevremizi yaşlılarımızı mazeretlerimizi de koruma anlamımda son derece önemli hayat bir taraftan devam ediyor hayatın devam ettirilmesi lazım ekonominin çarklarının bir şekilde durmadan hareket etmesi lazım değilse sadece korana meselesi değil öyleyse bir müddet daha bu mutasyonun daha ileri dereceye geleceği zararsız hale gelmesi mi olur kendiliğinden yoksa bu gün testleri yapılan aşıların ciddi bir şekilde koruyucu hale gelmesi şeklinde mi olur ama bir şekilde bu illetten kurtulacağız Allah’ın izniyle onun içinde bu süreci mümkün olduğu kadar bu illete bulaşmadan geçirmemiz lazım ötelememiz lazım bu anlamda çok ciddi spekülasyonlar yapılabiliyor ” dedi.

MHP’DE SOSYAL SORUMLULUK DUYGUSU HER ZAMAN ÖN PLANDA OLMUŞTUR

Karakaya, “Değerli arkadaşlar pandemi konusunda da özellikle Polatlı açısından belediyenin de Milliyetçi Hareket Partili bir belediye olması Cumhur İttifakı ile seçilmiş bir belediye olması münasebetiyle bizlerin çok daha dikkatli olmamız gerekiyor siyasi parti olarak belediyeyi bir kenara koysak bile bu bizim sosyal sorumluluğumuzdur. Milliyetçi Hareket Partisinde sosyal sorumluluk duygusu her zaman ön planda olmuştur. Dolayısıyla bu konularda da bizler elimizden geleni bu güne kadar yaptık bundan sonrada devam edeceğiz nitekim bu geçtiğimiz süreç içerisinde Polatlı Belediyemizin bu konudaki diğer alanlarda olduğu gibi çalışmaları da son derece başarılı olmuştur. Bu başarılı çalışmaları yine bir Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanı olarak Cumhur İttifakı anlayışı ilkeleri çerçevesinde yürüteceğinde hiçbir şüphemiz yok” dedi.

TÜRK TABİPLERİYLE KİMSENİN BİR SORUNU YOK

Karakaya, “Değerli arkadaşlar son günlerde dün özellikle birkaç gündür tartışılan Türk Tabipler Birliği konusu var onula ilgili bir iki hususa değinmek istiyorum. Az önce sosyal medyaya ve telefonuma gelen mesajlara baktım, tabiplerimiz arkasındayız, tabiplerimizi destekliyoruz ifadeleri değerli tabiplerimiz özellikle korona günlerinde canlarını tehlikeye atarak çocuklarını, kendilerini düşünmeden bu lanetle bu illetle mücadele etmişlerdir etmeye de devam ediyorlar. Sadece korona salgın dönelerinde de değil normal zamanda da dolayısıyla Türk tabipleriyle kimsenin bir sorunu yok biz Türk tabiplerinin arkasındayız Türk tabiplerini destekliyoruz bizim söylediğimiz o Türk tabiplerini temsil edemeyen Türk tabiplerini temsile layık olmayan Türk tabipler birliğinin yönetimidir yöneticileridir. Peki bu Türk Tabipler Birliği ne yapıyor, Türk tabipler birliği bu memleketin hayrına soluk solumuyor değerli arkadaşlar Türk Tabipler Birliği’nin öyle Allah rızası için açın şu internetleri bir bakın geçmişte hangi toplumsal olaylarda ne açıklamalar yapmış. Bugüne kadar yaptıkları tüm açıklamalar siyasi açıklamakladır. Bu milletin geleceği ile ilgili bekası ile ilgili hiç hayra dokunacak bir şey yapmamıştır bunu yapmadığı gibi tam aksini yapmıştır” dedi.

ELLERİNDEN GELENİ ARKASINA KOYMASINLAR

Karakaya, “Adam kalkıyor diyor ki biz tabiplerimizin arkasındayız sanki tabiplere bir şey söyleniyor sanki hekimlere bir şey söyleniyor. Elbette böyle bir şey yok o yüzden söylenenleri yazılanları çizilenleri çok dikkatli bir şekilde okumamız algılamamız lazım. Değerli arkadaşlar biz ne dediğimizi biliyoruz kime dediğimizi biliyoruz nitekim partimizde oluşan bir genel başkan yardımcısı arkadaşımızın başkanlığında bu güne kadar dedikleri ne varsa bunların hepsi bir dosya haline getirilip Türk yargısına intikal ettirilecek dolayısıyla elbette kararı verecek olan Türk yargısıdır ama biz bu kurulların ne yaptıklarını takip ediyoruz ne yapmaya çalıştıklarını biliyoruz. Bunlarıda aslında Türk milletine deşifre ediyoruz elimizden gelenide arkamıza koymayacağız bunların arkasında olanda ellerinden geleni arkasına koymasınlar” dedi.

DOĞU ANADOLU’DAKİ GÜÇ TEKRAR TESİSİ EDİLDİ

Karakaya, “Milliyetçi hareket partisi olarak çok ağır süreçlerden çıktık özellikle 2015 Kasımından önceki yaşanan süreçler o süreçten sonra Güney Doğu bölgelerinde, illerimizde devlet gücünün tamamen yok edilmesi o bölgelerin paralel bir devlet yapılanmasına, PKK devlet yapılanmasına terk edilmesi ama sonuçta 15 Temmuz da tepimize binilmesi ve ülkenin işgali projesinin uygulamaya koyulması bu milletin ferasetiyle bu girişim başlarına tekrar geçirilerek Doğu Anadolu’daki güçte tekrardan tesisi edildi

CUMHUR İTTİFAKI ÜLKE BEKASI ADINA SONSUZA KADAR DEVAM EDECEK BİR İTTİFAKTIR

Karakaya, “Cumhur ittifakı bu milletin geleceği ve bekasıdır. Bu ittifak siyasi parti liderlerinin parti başkanlarının ya da yönetimlerinin bir araya gelerek anlaşması ile oluşan bir ittifak değil, bu ittifak sokakta Türk milletinin yaptığı bir ittifaktır. 15 Temmuz bu ittifakı ortaya çıkarmıştı yeni kapıda bunun tescili yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Genel Başkanımızın defalarca ifade ettiği gibi bu ittifak bu günde yarına olan bir ittifak değil bu ittifak ülke bekası adına sonsuza kadar devam edecek bir ittifaktır. Bazen bunu yanlış anlayan arkadaşlarımız oluyor değerli arkadaşlar bu ittifakın temel konusu ülkenin Türk milletinin bekasıdır” dedi. Yapılan kongrenin ardından MHP Polatlı ilçe Yönetimi ve il delgeleri şu isimlerden oluştu; MHP POLATLI İLÇE YÖNETİMİ; Başkan Uğur Güngör, yönetim kurulu üyeleri; Alp Erhan Bilgin-Ertuğrul Kömez-Ayhan Çiftçi-Sait Ramazan Akdoğan- Hacer Yazırlıoğlu -Kenan ArslanEsra Türkeş-İlhan KırpıkAhmet Öztürk-Evren Koyuncu-Banu Atik Kaplan-Serdar Yılmaz –Mücahit Özcan-Engin Aybaş -Erol Akman-Gökhan Sayın-Ali Köksal-Samet Işık İL DELEGELERİ Uğur Güngör,Mürsel Yıldızkaya, Alp Erhan Bilgin Huriye Harman, HAKAN Cem Küçükoğlu, Adem Köse, Samet Işık, Hüdaverdi Yavaş, Fatih Akgül Kürşat Çiftçi, Muharrem Yusuf İnce, Selim Kılıç Hakan Özcan, Tahir Cerci Mehmet Akif İlbay, Selahattin Sarp. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.