GÜNGÖR, BÜYÜKŞEHİR VE ASKİ’Yİ GÖREVE DAVET ETTİ 

Bu haber 13 Eylül 2022 saat 10:06 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör son günlerde Polatlı’da sık sık meydana gelen ve vatandaşları mağdur eden su kesintileri hususunda açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Ekiplerinin arızlara müdahalede geç ve yetersiz kaldığını, yeterli personeli bulunmadığını ve Polatlı’yı susuz bırakarak vatandaşları mağdur ettiğini dile getiren Başkan Güngör, “Şehir Merkezimizin yanı sıra bir çok kırsal mahallemiz susuzluktan şikayet etmektedir.” dedi.

MAHALLELERİMİZİN TÜMÜNDE SIKINTILAR MEYDANA GELMEKTEDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Polatlımızda son günlerde sık sık meydana gelen su kesintileri dolayısıyla hemşehrilerimiz mağdur olmakta, mahallelerimizin tümünde sıkıntılar meydana gelmektedir. Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte merkezde nüfusumuz artış göstermiş, su ihtiyacı daha elzem hale gelmiştir. Şehir Merkezimizin yanı sıra bir çok kırsal mahallemiz susuzluktan şikayet etmektedir.”

VATANDAŞLARIMIZ ASKİ’DE MUHATTAP BULAMIYOR

“Şehrimizde bu tür sıkıntılara her zaman geç cevap veren ASKİ Ekiplerinin ilk bahanesi Yüzükbaşı Hattı’nda meydana gelen arızalardır. Fakat şehir merkezimizdeki altyapı eksikliğinden dolayı hemen hemen her gün bir mahallemizde su patlağı meydana gelmekte, vatandaşlarımız susuz kalmaktadır. Bu arızalar ASKİ’nin yetersiz personeli ve şikayetlere geç müdahale etmesinden kaynaklıdır. Vatandaşlarımız arıza durumlarında ASKİ’ye telefon ettiklerinde muhatap bulamamakta veya bahanelerle karşılaşmaktadır.”

ASKİ’NİN GEÇ MÜDAHALESİ VE ANA VANAYI KAPATMAMASI SONUCU HEMŞEHRİLERİMİZ MAĞDUR OLMUŞTUR

“Bunun en büyük örneği; geçtiğimiz günlerde Gazi Mahallesi’nde meydana gelen su patlağını fark eden vatandaşlarımız istinat duvarı yıkılmadan, bölgedeki apartmanlar zarara uğramadan saatler önce ASKİ Ekiplerine arıza hakkında bilgi ve şikayette bulunmuştur. Fakat ASKİ’nin geç müdahalesi ve ana vanayı kapatmaması sonucu hemşehrilerimiz mağdur olmuştur. Mahallelerimizin birçoğunda henüz yeni asfaltlanan yollarda su patlakları meydana gelmekte, en çok ihtiyaç duyduğumuz milli servetimiz boşa akmaktadır. Bunun gibi nice örnekler verilebilir.”

ASKİ EKİPLERİNİ ARTIK İVEDİLİKLE ÇÖZÜME DAVET EDİYORUZ

“CHP ABB Meclis Üyesi Selami Ovacık geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği basın açıklamasında Polatlı’ya son 25 yılın en büyük altyapı hizmetinin verildiğinden bahsetmiş, Büyükşehir ve ASKİ’nin tüm bu aksaklıklarını görmezden gelmiştir. Günlerdir susuzlukla mücadele eden kıymetli hemşehrilerimiz; ASKİ’nin Polatlı’ya ne yapıp, yapmadığının farkındadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 21. Yüzyılda nüfusu günden güne artan, her şeyin en iyisine layık Polatlımızda en temel ihtiyacımız olan suyun bir sıkıntı haline gelmesini kınıyor, ASKİ ekiplerini artık ivedilikle çözüme davet ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.