GÜNGÖR: BAŞBUĞ BÜYÜYEN BİR DAVANIN LİDERİDİR

Bu haber 05 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 24. yılında andı. Tükeş’in ömrünü Türk Milliyetçiliğini yükseltmeye adadığını belirten Güngör; “Ömrünü ülkülerine adayan, varlığını milletinin bekasına ve devamlılığına hasreden örnek bir dava adamı olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in geride bıraktığı tertemiz gençlik; vatanı için her türlü fedakârlığa hazır kutlu camia, O’nun en büyük eseridir.” dedi.

GÜNGÖR: TÜRKEŞ BÜYÜYEN BİR DAVAYI HEPİMİZE GÖSTERMİŞTİR

Güngör ,“Başbuğumuz Alparslan Türkeş; milliyetçiliği dışlayan ve tehlikeli gören düşüncelerin rağbet bulduğu bir dönemde, Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yapan cesaret, gönül, fikir ve eylem adamıdır. Ömrü, Türk Milliyetçiliğini yükseltme yolunda, “dik baş, tok karın, mutlu yarın” hasreti ile geçmiş ve milletimizin şahsında taçlandırdığı Başbuğ unvanı; millet, vatan ve devlet sevgisi ile özdeşleşerek adeta bayraklaşmıştır. Yapılan karşı propaganda ve müdahalelere rağmen Türk milliyetçiliği, Anadolu’nun her köşesine onunla yayılmış ve asil Türk gençlerinin vicdanında yer bulmayı onunla başarmıştır. Milliyetçilik ise, milletin değerleri ile tanışma ve kucaklaşma imkânını Başbuğumuz ile bulmuş, eseri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü gençlik milletimizin bağrında sağlam ve emin bir kaynak oluşturmuştur. Onun uzlaşmacı, barışçı, yapıcı siyaseti, Türkiye’yi birçok kez krizden kurtarmış; varlığı, Türkiye’nin geleceği ve Türk milletinin kardeşliği için hep ümit verici olmuştur. Allah’a olan inancın, devlete olan bağlılığın, millete olan sadakatin birbiriyle çatışmadan, uyum içinde nasıl bir arada bulunacağını kendi yaşantısı ve koyduğu ilkeleri ile hepimize göstermiştir. Hayatında asla yılgınlığa yer olmamış, fırtınalı geçen ömrü boyunca, herkesin düştüğü yerde ve zamanda, o kalkıp dimdik ve tek başına yürüyebilmiştir. Bir kişiden başlayarak, günden güne büyüyen bir davanın nasıl olabileceğini hepimize göstermiş, büyük ve dengesiz adımlar yerine; ufak ve sabırlı adımlarla uzun yolları kat etmenin sırlarını öğretmiştir. “Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır.” diyerek, azmin, kararlılık ve istikrarın, sorunları aşmada en etkili çözüm yolu olduğunun işaretini vermiştir. Başbuğumuzun bizlere emaneti olan Milliyetçi – Ülkücü irade bugün de dimdik ve aynı inançla ayaktadır. Gösterdiği hedeflere ve ülkülere ulaşmak; Başbuğumuzun bizlere mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri hiç değişmeyecek olan Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i bir kez daha saygı ve sevgiyle yâd ediyorum. Ruhu şad olsun.” dedi. Haber/TEVFİK EMRE EFE

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.