GÜNEY VE ERDOĞAN KÖYLERDE İYİ TARIM UYGULAMALARINI ANLATIYOR

Bu haber 06 Ekim 2022 saat 10:05 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Aykut Güney ve İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Teknikeri Hüseyin Erdoğan, gönüllülük esasıyla Polatlı’da köy köy dolaşıp iyi tarım uygulamaları konusunda üreticileri bilgilendiriyor. Bu kapsamda Güney ve Erdoğan’ın ilk durağı Uzunbeyli Mahallesi oldu.

TEKNİK VE TEORİK BİLGİ DESTEĞİ

Çiftçileri üretim teknikleri ve iyi tarım uygulamaları konusunda bilgilendirmenin önemine dikkat çeken Polatlı Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Aykut Güney, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Köylerde yaşayan insanlarımız geçimini bitkisel ve hayvansal ürünler yetiştiriciliği yani tarımla uğraşarak çiftçilik yaparak sağlamaktadır. Bizler gönüllülük esasına dayanarak partimizin İYİ TARIM başlığı altında bilinçli ve sürdürülebilir bir tarım hizmetinin gerçek anlamıyla oluşabilmesi adına teknik ve teorik bilgi desteğini sahada bizzat çiftçilerimizin ayağına giderek anlatmaya çalışıyoruz.”

“YANLIŞ UYGULAMALAR NETİCESİNDE UĞRANAN ZARARLAR MİLLİ SERMAYEYE OLAN ZARARDIR”

“Çiftçimizin bilmeden yaptığı yanlış uygulamalar neticesinde uğradığı zararlar milli sermayeye olan zarardır. Türk çiftçisinin yetiştirdiği bir avuç buğday, şeker vb. gibi stratejik öneme sahip bitkilerden elde edilen tarım ürünlerinde bütün milletin hatta tüm insanlığın hakkı vardır. Bu ülkenin okumuş insanları olarak, Türk çiftçisinin teorik bilgi eksikliğinden kaynaklı hatalarına sessiz kaldığımızı fark ettiğimiz anda büyük bir vebal altında olduğumuzu düşündük. Çünkü insanların karınlarını doyurabilmek ve ihtiyaçlarını giderebilmek için Türk çiftçisinin yetiştirdiği ham madde kaynağı olan tarım ürünlerine ihtiyacı vardır. Teknik ve teorik bilgi eksikliği gibi şartlara bağlı sebeplerden dolayı Türk çiftçisinin uğradığı zararlar ve kayıplar hem Türk çiftçisinin bütçesine hem de insanoğlunun mağduriyetine sebep olmaktadır. Bizler de iyi tarım projemizin başlığı altında gönüllü olarak Türk çiftçisine teknik ve teorik bilgi desteğini sağlamak amacıyla insanlarımıza faydalı hizmetler sunabilmek için mücadele etmeye çalışıyoruz.”

“BİR DAHA TEKRARINI YAŞAYAMAYACAĞIMIZ BİR HAYAT YAŞAMAKTAYIZ”

“Davamız vatanın bütünlüğü, milletin geleceği ve refahıdır.  Bütün amacımız ve inancımız toplum olarak çağdaş medeniyet, uygar toplumlar seviyesine yükselmektir. Bunun yolu da toplumca bilimin ışığında yürümek ve bilimin gölgesinde insanlığa hizmet etmektir. Düşüncemiz şu ki; insan gördükleriyle yaşadıklarıyla değil, hissettiği ve hissettirdiği kadar insandır. Çünkü bir daha tekrarını yaşayamayacağımız bir hayat yaşamaktayız. Bu yüzden insanoğlu hayatında, insanlığa ve doğaya en anlamlı en faydalı şekilde yaşayabilmenin mutluluğu içinde olmalıdır. Bizler ailemizin, köyümüzün ve ülkemizin varlığı sayesinde bir şeyler öğrenebildiysek, bir şeyleri anlayabildiysek, bunların doğruluğuna inandıysak; inandığımız değerleri ve doğruları paylaşabilmek ve sunabilmek vatanımıza ve milletimize olan vefa borcumuzdur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.