Gece saatlerinde sosyal medyada hızla yayılan bir iddia, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiği ve kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu şeklinde gündeme oturdu.

GÖREVİNİ BIRAKACAĞI İDDİASI GÜNDEM OLDU

Gazeteci İsmail Saymaz, Bakan Koca ile görüştü ancak Bakanlık yetkilileri net bir açıklama yapmaktan kaçındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevini bırakacağı iddiası gündem oldu. Gazeteci İsmail Saymaz, Bakan Koca ile bu konuda görüşme gerçekleştirdi. Ancak net bir açıklama yapmayan Koca, "Hayatın her aşamasında olabilir, biliyorsunuz" şeklinde yanıt verdi.

MSB acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinde bir asker şehit oldu! MSB acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinde bir asker şehit oldu!

Gazeteci İsmail Saymaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile istifa iddiaları üzerine yaptığı görüşmeyi doğruladığını söyledi. Saymaz'ın belirttiğine göre, AK Parti'nin 31 Mart sonrası parti içi ve kabine değişikliklerine dair ilk adımlarından biri atılmış oldu.

BAKAN'A İDDİALAR SORULDU

İstifa iddialarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sordum. "Affınızı istemişsiniz, doğru mu?" dedim. Koca şu yanıtı verdi: "Hayatın her aşamasında değişiklikler olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan millete ve devlete hizmet etmek. Her durumda görev başında olmak önemlidir." "Bugün Cumhurbaşkanıyla görüştünüz mü?" şeklindeki soruma ise Koca, "Biz her zaman görüşüyoruz" diyerek yanıtladı. 

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, istifa haberlerine henüz resmi bir açıklama yapmadı.

ERDOĞAN MKYK'DA ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinden sonraki ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı eleştirdi. Erdoğan, Koca'ya dönerek, "Randevularla ilgili şikayetler var. Sorunu seninle ciddi şekilde ele alacağız ve gerekeni yapacağız" demişti.

Kaynak: MYNET