GÜNDEM: KADINA ŞİDDET!

Bu haber 02 Eylül 2022 saat 9:43 'de eklendi.

Şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamadaki sorunların giderilmesi amacıyla Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonunun 2022 yılı 3.Toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Murat Bulacak başkanlığında gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonunun 2022 yılı 3.Toplantısına, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Önder Güleç, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin, kurum ve kuruluşların yöneticileri ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda; Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye ilişkin İlçemiz özelinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin mevcut durumu, aile içi kadına karşı şiddet olayları kayıt ve risk değerlendirme formunda yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirlenen vakalar hakkında önerilen özel tedbirlerin yeterliliği değerlendirildi.

BULACAK: KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR
Kurumların gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili sunumun ardından toplantı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve kadına yönelik şiddet olaylarını en aza indirebilmek amacıyla görüş ile önerilerin ifade edilmesiyle devam etti. Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi ile çalışmalar yürüttüklerine değinen Kaymakam Murat Bulacak, “İçişleri Bakanlığımız tarafından şiddete maruz kalan kadınlarımızın güvenlik güçlerine kolayca ulaşabilmesi ve hızlı bir şekilde kendilerine yardım edilebilmesi amacıyla Kadın Destek Uygulaması (KADES), kadına karşı şiddetle mücadelede önemli bir yer tutuyor ve biz bu uygulamayı çok önemsiyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddetin sonuna kadar karşısındayız. Kadına şiddet insanlığa ihanettir.” ifadelerini kullandı. Toplantı “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı” çerçevesinde 2022 yılı içerisinde en az 5 Milyon erkeğe kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri doğrultusunda İlçe genelinde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.