GÜLVEREN DERESİ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Bu haber 02 Aralık 2022 saat 11:22 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan karar ile yıllardır Gülveren Mahallesi sakinlerini pis kokuya mahkum bırakan Gülveren deresinde gerekli ıslah çalışması yapılarak vatandaş şikayetleri giderilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ekim ayı toplantısında alınan kararla Polatlı Postası Gazetesinin de gündeme getirdiği 2018 yılında ıslah çalışması yapılan ancak 4 yıllık zamanda koku ve sinek sıkıntısı çözülemeyen Gülveren deresinde MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün önergesiyle gerekli ıslah çalışması yapılarak vatandaş şikayetleri giderilecek. Önerge Altyapı Hizmetleri Komisyonu tarafından incelendi ve büyükşehir meclisinde kabul edildi.

ÖNERGE KABUL EDİLDİ

Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı Gülveren Mahallesinde 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ıslah çalışması yapıldığı, ancak aradan geçen 4 yıllık zaman zarfında mahalle sakinlerinin koku ve sinek sıkıntısına çözüm bulunamadığı, geçtiğimiz haftalarda Polatlı’da faaliyet gösteren yerel gazetelere bu konu “Bu Dere Ölüm Saçıyor”, “Bu Derede Hastalık Kol Geziyor” ve “Gülveren Deresi Tehlike Saçıyor” başlıklarını taşındığı, vatandaşların Gülveren Deresinde kötü kokunun giderilmesi ile ilgili yetkililerden yardım istenildiği, Gülveren Deresinde gerekli ıslah çalışması yapılması ve vatandaş şikayetlerinin giderilmesine ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

SERPİL ÖZTÜRK’ÜN ÖNERGESİ

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine verdiği önergede şu ifadeler yer aldı; “Polatlı İlçesi Gülveren Deresinin ıslah edilmesine ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 10.10.2022 tarih ve 54. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi. Üye Serpil Öztürk’ün verdiği önergede; Polatlı İlçesi Gülveren Deresinin ıslah edilmesinin istenildiği; Komisyonumuzca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Gülveren Mahallesinde 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ıslah çalışması yapıldığı, ancak aradan geçen 4 yıllık zaman zarfında mahalle sakinlerinin koku ve sinek sıkıntısına çözüm bulunamadığı, geçtiğimiz haftalarda Polatlı’da faaliyet gösteren yerel gazetelere bu konu “Bu Dere Ölüm Saçıyor”, “Bu Derede Hastalık Kol Geziyor” ve “Gülveren Deresi Tehlike Saçıyor” başlıklarını taşındığı, vatandaşların Gülveren Deresinde kötü kokunun giderilmesi ile ilgili yetkililerden yardım istenildiği, Gülveren Deresinde gerekli ıslah çalışması yapılması ve vatandaş şikayetlerinin giderilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür. Raporumuz Büyükşehir Belediye Meclisinin onayına arz olunur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.