Ankara'nın Haymana ilçesinde, 'Gülümse Haymana' sloganıyla çalışmalara başlayan Haymana Belediye Başkanı Levent Koç, ilçenin termal turizmde hak ettiği değere kavuşması için önemli adımlar atıldığını belirtti.

Cimcime Sultan Kaplıcası'nın inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Koç, yıl sonunda buranın tamamlanıp Haymana'nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için önemli adımlardan biri olduğunu kaydetti. Başkan Koç ayrıca Haymana'da çeşitli projelerin de hayata geçirileceğini açıkladı.

Cimcime Kaplıcası

CİMCİME SULTAN KAPLICASI YIL SONUNDA TAMAMLANIYOR

Belediye Başkanı Levent Koç, Haymana'nın dünyanın en şifalı kaplıca suyuna sahip olduğunu vurgulayarak, bu doğal zenginlikleri daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti. Başkan Koç, Haymana kaplıcasının bilimsel olarak da tescillenmiş dünyanın en iyi termal suyuna sahip olduğunu belirterek "Biz projelerimizle bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirip, Haymana’yı hem yurt içinde hem de yurt dışında turizmde hak ettiği noktaya ulaştıracağız" şeklinde konuştu. 

Haymana'nın turizm potansiyelini artırmak için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Başkan Koç, ilçenin doğal zenginliklerini tanıtmak ve turizme kazandırmak için gerekli tüm adımları atacaklarını vurguladı. Bu kapsamda, yeni kaplıca tesisinin tamamlanmasıyla birlikte, Haymana'nın hem ulusal hem de uluslararası turizmde önemli bir kent haline gelmesi hedefleniyor.

Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi! Ziyaretçi sayısı 1 milyonu geçti Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi! Ziyaretçi sayısı 1 milyonu geçti

İHA

Editör: Tuğba Akkesen