Yeşilçam'ın önemli isimleri arasında olan Gülşen Bubikoğlu, 5 Aralık 1954 tarihnde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Bubikoğlu, 1974 yılında Türker İnanoğlu ile dünya evine girdi. Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu'nun 2 çocuğu vardır. Peki, Gülşen Bubikoğlu kimdir eşi kim? Gülşen Bubikoğlu öldü mü? Gülşen Bubikoğlu kaç yaşında? Gülşen Bubikoğlu aslen nereli? Gülşen Bubikoğlu ne iş yapıyor? Türker İnanoğlu kimdir? Türker İnanoğlu kimin eşi? Türker İnanoğlu kaç yaşında? Türker İnanoğlu nereli? İşte merak edilenler...

Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

Gülşen Bubikoğlu, 5 Aralık 1954 yılında İstanbul'da doğmuş Türk sinema oyuncusudur. 1970'lerin ve 1980'lerin en popüler Türk kadın oyuncularından biri olarak kabul edilir.

Kariyeri:

Bubikoğlu, 1973 yılında "Ses" dergisinin düzenlediği bir yarışmada birinci olarak sinemaya adım attı. İlk filmi 1974 yılında "Yaban" adlı filmdir. Bu filmi "Mavi Mavi" ve "Hababam Sınıfı" gibi birçok popüler film takip etti. Özellikle "Hababam Sınıfı" filmlerindeki "Hafize Ana" rolü ile hafızalara kazındı.

Gülşen Bubikoğlu kaç yaşında?

Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 70 yaşındadır.

Kişisel Hayatı:

Bubikoğlu, 1974 yılında film yapımcısı Türker İnanoğlu ile evlendi. 1977 yılında kızı Zeynep dünyaya geldi. 1980'lerin sonlarında sinemayı bıraktı ve eşiyle birlikte film yapımcılığına başladı.

Eşi:

Gülşen Bubikoğlu'nun tek eşi film yapımcısı Türker İnanoğlu'dur. 1974 yılında evlendi.

Gülşen Bubikoğlu eşi kim?

Türker İnanoğlu, 18 Mayıs 1936'da Karabük'te doğdu. Türk sinemasının en önemli figürlerinden biri olan İnanoğlu, yönetmenlik, yapımcılık ve girişimcilik gibi alanlarda önemli başarılara imza attı.

Türker İnanoğlu kaç yaşında?

Türker İnanoğlu 18 Mayıs 1936 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 88 yaşındadır.

Türker İnanoğlu aslen nereli?

Türker İnanoğlu aslen Karabüklüdür.

Sinemaya Adım Atışı:

1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda öğrenciyken sinemaya yönetmen yardımcısı olarak adım attı. Lütfi Ömer Akad ve Nişan Hançer gibi usta yönetmenlere asistanlık yaptı. 1959 yılında "Senden Ayrı Yaşayamam" filmi ile yönetmenliğe başladı.

Erler Film ve Yapımcılık Kariyeri:

1960 yılında kendi film yapım şirketi Erler Film'i kurdu. Bu şirket aracılığıyla, Hababam Sınıfı, Neşeli Günler, Salak Bacanak gibi Türk sinemasının unutulmaz filmlerini hayata geçirdi. İnanoğlu, sadece komedi filmleriyle değil, dram ve tarihi filmlerle de adından söz ettirdi.

Video ve Televizyonculuktaki Öncülüğü:

1979 yılında Ulusal Video Film Anonim Şirketi'ni kurarak Türkiye'yi video ile tanıştırdı. Ulusal Video, Türkiye'de ilk kez video kaset dağıtımı başlatarak bir çığır açtı. 1985 yılında Ulusal Radyo Televizyon Anonim Şirketi'ni kurarak televizyon stüdyosu kurdu ve çok sayıda televizyon yapımına imza attı. 1987 yılında "İcraatın İçinden" programı ile Türk siyasi tarihinde ve Türk televizyonculuğunda bir mihenk taşı oldu.

Astrolog Meral Güven kimdir kaç yaşında nereli? Meral Güven neden gündemde? Astrolog Meral Güven kimdir kaç yaşında nereli? Meral Güven neden gündemde?

atv ve Diğer Girişimleri:

1994 yılında Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından olan atv'yi kurdu. Beyoğlu'nda Atlas Sineması, Şişli'de Kent Sineması, Kavacık'ta Boğaziçi Sinemaları'nın da sahibi olan İnanoğlu, 2005 yılında İstanbul'un Maslak semtinde Türker İnanoğlu Maslak Show Center'ı (TİM) açtı.

Özel Hayatı:

Türker İnanoğlu, oyuncu Filiz Akın ile 1964 yılında evlendi ve bu evlilikten İlker İnanoğlu dünyaya geldi. Filiz Akın'dan ayrıldıktan sonra 1975 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlendi ve bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı oldu.