Son günlerde google arama motorlarında Gülistan Sönük hakkında merak edilenler araştırılmakta. 31 Mart yerel seçimlerinde Batman'da DEM Parti'nin adayı Gülistan Sönük'ün kazanması vatandaşlar tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Google arama motorlarında bu konu hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Gülistan Sönük kimdir? Batman Belediye Başkanı Gülistan Sönük kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı? gibi soruların cevaplarını haberimizde sizler için araştırdık. İşte detaylar... 

Gülistan Sönük kimdir?

Gülistan Sönük, 1993 yılında Batman ilinin Kozluk ilçesinde dünyaya gelmiştir.Gülistan Sönük, 2018 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında partisinin gençlik çalışmalarında aktif olarak yer aldı ve 2019 yerel seçimlerinde Bekirhan Belediyesi Eş Başkanlığı'na seçildi. Batman'da kadın çalışmalarında da önemli bir rol üstlendi.

Batman Belediye Başkanı Gülistan Sönük kaç yaşında

Batman Belediye Başkanı Gülistan Sönük, 1993 yılında dünyaya gelmiş olup 31 yaşındadır. 

Gülistan Sönük nereli ve ne kadar oy aldı? 

Gülistan Sönük, DEM Parti'nin Belediye Başkan adayı olarak gösterilmişti. 31 Mart yerel seçimlerinde oyların %64,52'sini kazanarak Batman'ın kadın belediye başkanı olmuştur. Gülistan Sönük, 293.549 toplam seçmenin 122.143'ünü oyunu almıştır. Sonuçlar sonrası ilk açıklamayı yapan Gülistan Sönük: “Halkımız bugün eşbaşkanlığa karşı duranlara, kadına karşı duranlara ve kayyum zihniyetine karşı kararını vermiştir. Herkes bilmelidir ki bu parti yenilmezdir. DEM Parti, kadın partisidir” ifadelerini kullandı. 

Erdal Alkış hangi takımlı? TFF Başkan adayı Erdal Alkış kimdir, kaç yaşında, nereli, şirketleri ve serveti? Erdal Alkış hangi takımlı? TFF Başkan adayı Erdal Alkış kimdir, kaç yaşında, nereli, şirketleri ve serveti?

Gülistan Sönük