31 Mart Yerel Seçim kapsamında, sandıkların yüzde 100’ünün açıldığı Güdül ilçesinde henüz resmi olmayan sonuçlara göre CHP’nin adayı Mehmet Doğanay 3 bin 647 oy ve yüzde 55.7’lik bir oran ile belediye başkanı seçildi.  Rakibi mevcut belediye başkanı AK Partili Muzaffer Yalçın ise yüzde 40.55’lik oy oranı ile ikinci sırada yer aldı.

Ankara 21-23 Nisan Ücretsiz Konserler: İşte 21-23 Nisan'da Ankara'da Sahne Alacak İsimler Ankara 21-23 Nisan Ücretsiz Konserler: İşte 21-23 Nisan'da Ankara'da Sahne Alacak İsimler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Ankara’da kazandığı ilçelerden biri olan Güdül’de projelerini seçim öncesinde duyurmuştu.

Güdül’de Chp’li Doğanay Yeni Başkan Seçildi! İşte Projeleri… (3)

Uluslararası geçerliliği olan ‘yavaş şehir’ unvanına sahip Güdül için Mehmet Doğanay’ın en büyük vaatlerinden biri ise ilçenin ‘turizm cenneti’ olması şeklindeydi.

Bu kapsamda Doğanay, “Bizim dönemimiz de Güdül'de çok kısa sürede faaliyete geçireceğimiz turizme dönük projelerimiz” diyerek paylaştığı projelerin içerisinde ise şunlar yer alıyor:

·        Güneyce Mahallesi’ne Jeotermal Otel

·        Sorgun Göleti Olta balıkçılığı turizmi

·        İnönü mağaraları rekreasyon alanı

·        Sorgun göleti kamp alanı genişletme ve bungalov konaklama tesisi

·        İnönü Mağaraları profesyonel bungee jumping alanı ve yamaç paraşütü sahası

·        Güdül Sivrisi ve Kumrucu Dağı için dağ sporları sahası

BİRÇOK FARKLI YAPI PROJESİNİ PAYLAŞTI

Ayrıca Doğanay, Güdül’de yaşlı ve engelli bakım ve rehabilitasyon merkezi, katı atık (çöp) transfer merkezi, yeni ve teknolojik pazar yeri, kütüphane ve etüt merkezi, emekliler lokali, ileri teknolojik itfaiye istasyonu merkezi kurulacağını da duyurmuştu. Doğanay ayrıca ilçede tarım ve hayvancılık kapsamında farklı projelerini de kamuoyu ile paylaşmıştı.

Güdül’de Chp’li Doğanay Yeni Başkan Seçildi! İşte Projeleri… (1)

“Güdül mutlu olacak” sloganı ile projelerini tanıtan Doğanay, ayrıca bütün mahallelere köy konağı ve modern parkların inşa edileceğini belirterek, “Başkanımız Mansur Yavaş ile koordinasyon içinde yapacağımız projelerimizin yanında, evlatlarımızın hepsine istihdam sözü veriyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN